Aç Kalmadan Hızlı Zayıflama Diyeti


Diyet Nedir, Neden Yapılır?

Diyet; kişinin boyuna, kilosuna, intoleranslarına, hayat tarzına, kan değerlerine, manevi yaşamına göre tavsiye edilen bir beslenme biçimidir. Her insanın farklı bir bünyesi ve buna bağlı olarak da farklı bir metabolizma hızı vardır. Her beden kendini tanımalı ve metabolizmasına uygun yiyecekler tüketmelidir. Diyet dediğimiz beslenme biçimi ise bize ömür boyu düzenli ve sağlıklı bir yaşamın kapısını açar. Diyet denilince sadece zayıflamak için yapılan bir beslenme biçimi anlamı çıksa da aslında bu bir yanılgıdır. Birçok kişi hayatının sağlıklı devam edebilmesi ya da kilo almak için  diyet yapmaktadır. Bazı kişilerin ise belirli besin gruplarına intoleransı bulunduğu için özel diyetler ile beslenmek durumunda kalırlar.

Aç Kalmadan Hızlı Zayıflamak

İnsanlar, besin grupları olan; protein, karbonhidrat ve yağlardan günlük alması gereken miktar kadar almalı, ne aç kalmalı ne de fazlasını tüketmelidir. Metabolizmayı hızlandırıcı, lif ağırlıklı gıdalar tüketmek, dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak aç kalmadan hızlı zayıflama imkanını sunar. Aç kalmak metabolizma hızını düşüreceği için vücudun güçten düşmesine yol açar ve olağanüstü bir durum olduğu sinyalini beyine ileten  hormonlar enerji kaybını en aza indirgeyecek önlemler alır. Sonuç olarak aç kalarak kilo verilemeyeceği de ortaya çıkmış olur.

En başta düzenli olacak şekilde, her gün aynı saatlerde vücut kitle indeksinize uygun proteinli, karbonhidratlı ve yağlı bir beslenme düzeni aç kalmadan hızla zayıflatacak koşulları sağlar. Bunun yanında günlük 1 saat kadar tempolu yürüyüş de bu beslenme programını destekler. Lifli gıdalar tok tutacağı için özellikle tercih edilmelidir. Şekerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Hazır gıdalardan ziyade, evde bizzat kendimizin yaptığı gıdalar tüketilmelidir. Bunlar devamlı olarak sağlandıktan sonra kilo kaybının yanında hayat boyu sağlıklı birer kişi haline gelmek  berrak bir gerçektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740