ACE plus selenyum nedir? Ne için kullanılır?

ACE plus selenyum nedir?

ACE plus selenyum, a vitamini, c vitamini, e vitamini ve selenyum içeren vitamin ve mineral takviyesidir. A vitamini, c vitamini ve e vitamini gereksinimlerinde ve vücudun selenyum ihtiyacında kullanılmaktadır.

A vitamini ( Beta-karoten) 20 mg

Beta-karoten safra enzimine bağlı olarak bağırsaklardan vücuda emilir. Bir bölümü karaciğer tarafından A vitaminine dönüştürülür. A vitaminine dönüştüğünde vücut için gerekli olan dokulara (çoğunlukla cilt dokularına) dağılır. Fazlalığı böbreklerden idrar yolu ile atılır.

Beta-karoten yeşil renkli ve sarı renkli sebzelerde ve meyvelerde belirli miktarda bulunur. Yüksek miktarda vücuda alındığında birikme yapmaz, idrar yolu ile atılır.

Vücutta a vitaminine dönüşen beta-karoten cilt lezyonlarının tedavisi için hastalara önerilir.

C vitamini (askorbik asit) 200 mg

C vitamini vücut için gerekli olan en önemli vitaminlerden biridir. Vücuda alındığında tamamına yakını bağırsaklar tarafından emilir, fazlalığı ise vücuttan atılır.

C vitamini bir çok meyve ve sebzede bulunmaktadır. En yoğun olduğu meyveler limon ve portakal, sebzelerden ise biberde bulunur.

Vücutta antioksidan görevi görür. Vücutta bulunan zararlı serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Ayrıca vücutta doku onarımı ve dokuların sağlıklı olarak görevini yerine getirmesine destek olur.

Akne tedavisinde, soğuk algınlığında, diş eti enfeksiyonlarında, psikolojik rahatsızlıklarda vb birçok rahatsızlıkta vücuda destek olur.

E vitamini 200 mg

Yağda çözünen bir vitamin olduğundan vücuda sindirimi için safra enzimine ihtiyaç vardır. Safra kesesi olmayan (sonradan alınan) kişilerde bunun gibi vitamin eksikliklerine rastlanabilir.

E vitamini; et, süt, yumurta, balık ve bitkisel yağlarda bulunur.

Antioksidan özelliği C vitamini kadar fazla olmasa da vardır. Bazı araştırmalar kalp hastalıklarına iyi gelebileceği yönündedir. Yetişkin bir insan vücudu için günlük ihtiyaç 100 UI ila 800 UI arasında değişebilir.

Selenyum 50 mcg

Selenyum ince bağırsak tarafından emilen bir mineraldir. Fazlalığı idrar yolu ile atılır.

Selenyum kan hücrelerinde, karaciğerde, kalpte ve dalakta depolanır. Vücutta e vitaminin işlevini artırır. Diger depolanma bölgeleri deri, tırnaklar ve sperm dir.

Bir kişide selenyum eksikliğine çok rastlanmaz. Yumurta, beyaz et, mantar ve peynir başlıca bulunduğu besinlerdir.

ACE plus selenyum ne için kullanılır?

ACE plus selenyum içeriğindeki vitamin ve minerallerden anlaşıldığı gibi vücutta antioksidan etki yapmaktadır. Bu yüzden bir çok hastalıkta önerilmektedir.

Akne gibi çeşitli cilt hastalıklarında ve vücuttaki serbest radikallerin oluşturduğu hastalıklarda, tırnak hastalıklarında, cinsel performans düşüklüğü yada sperm sayısının yetersiz olduğu durumlarda kullanılmaktadır.

ACE plus selenyum yan etkileri

İçeriğinde ana madde veya yardımcı maddelere karşı alerjik reaksiyon görülebilir. Ciltte kızarıklık, kaşıntı, döküntü ve diğer belirtiler hissedildiğinde kullanmayı bırakın.

Fazla kullanıldığında baş ağrısı, bulantı, kusma, ve terleme görülebilir.

Uzun süre kullanımlarda böbrek taşı oluşumuna neden olabilir.

ACE plus selenyum nasıl kullanılır?

Doktorunuz tarafından herhangi bir kullanım şekli belirtilmedi ise;

Günde 1 kapsül tok tok karnına alınabilir.

Herhangi bir hastalıktan dolayı kullanılacaksa günde 3 kapsüle kadar çıkılabilir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Ekim 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740