Acnelyse krem nedir? Yan etkileri nelerdir?

acnelyse-krem

ACNELYSE KREM NEDİR?

Acnelyse krem akne tedavisinde kullanılan retinoik asit içeren sarı renkli homojen bir kremdir. İçerdiği retinoik asit ciltte meydana gelen her türlü akne tedavisinde etkili olmaktadır.

Retinoik asitin en önemli özelliği cildin soyularak tazelenmesini sağlar. Yaşlanma karşıtı olarak ta kullanılabilir. Acnelyse kremin içerdiği retinoik asit cildi soyucu özelliğinden dolayı hassas ciltlerde tavsiye edilmemektedir.

ACNELYSE KREM NASIL ETKİ EDER?

Acnelyse krem cildin en üst tabakasındaki tahriş olmuş deriyi soyar. Cilt soyulduğunda vücut metabolizması soyulan cildin yerine alttan yenisini oluşturarak cildin yenilenmesini sağlar.

Acnelyse krem ciltte kan dolaşımını rahatlatır ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu sayede cilt dokuları güçlenir.

Acnelyse krem tedavisinden tam olarak sonuç alabilmek için en az 1 ay düzenli olarak kullanılmalıdır. Acnelyse krem kullanımına başlandığından itibaren ciltte büyük sivilceler varsa ağrı oluşturabilir. Bu durum acnelyse kremin yan etkisi değildir.

Acnelyse krem kullanmaya başlandığından itibaren anında etki görülmez. Tam olarak  etki görülmesi için 2 ay kadar süre geçmesi gerekir. Bu süre içerisinde tam iyileşme sağlanır ise acnelyse krem kullanımı seyreltilebilir.

ACNELYSE KREM NASIL KULLANILIR?

Acnelyse krem kullanmadan önce cildin temizlenmesi önerilir. Acnelyse krem temiz ve kuru cilde uygulanmalıdır.

Acnelyse krem kullanmadan önce  cilt temizleme jeli vb ürünler ile temizlenebilir. Kükürtlü sabun haricinde diğer sabunlar ile cilt temizlenebilir. Kükürtlü sabun ve salisilik asit ile birlikte acnelyse krem kullanımı ciltte tahrişe neden olabileceğinden önerilmemektedir.

Acnelyse krem kullanmadan önce eller yıkanmalı ve mikroplardan arındırılmalıdır. Acnelyse krem  cilt temizlendikten sonra bir miktar parmak ucuna dökülür ve sivilcenin üzerine fazla bastırmadan sürülür. Sürüldükten sonra yıkanmasına gerek yoktur.

Acnelyse krem kullanımı cildi hassaslaştırabilir. Bu nedenle cilt güneş ışınlarından daha fazla zararlı etki görür. Acnelyse krem kullanımı esnasında güneş koruyucu kremler kullanılmalı veya diğer yöntemler ile cildin güneş ışını görmesi engellenmelidir.

ACNELYSE KREM YAN ETKİLERİ VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Acnelyse krem kullanımı esnasında  ciltte soyulma oluşur. Bu nedenle hassas cilde sahip olan kişiler dikkatli kullanmalı veya kullanmamalıdır.

Acnelyse krem kullanımda ciltte tahriş, alerjik reaksiyon, kaşıntı ve kızarıklık gibi durumlara neden olabilir. Böyle durumlarda acnelyse krem kullanımına ara verilmeli ve kesilmelidir.

Acnelyse krem kullanımda ciltte kuruluk meydana gelebilir. Böyle durumlarda nemlendirici cilt kremi kullanılabilir.

Acnelyse krem doğum kontrol ilaçlarının etkisini azaltabilir.

Acnelyse krem gebelik döneminde kullanılmaz. Emzirme döneminde doktor kontrolünde seyrek kullanılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740