Ağrı kesici masaj yağları hagileridir?

Baş Ağrısı İçin Aromatik Yağların Kullanımı

Herkesin zaman zaman farklı nedenlerle yaşadığı baş ağrısı sorunu bazen çok can sıkıcı olabilir. Stres, tansiyon, migren, sinüzit ve daha bir çok nedene bağlı olarak ortaya çıkan baş ağrılarının da çok fazla sayıda çeşidi vardır.

Bu konuda ilaç tedavisi başta olmak üzere masaj ve diğer yöntemlerden olan aromatik yağların kullanımı da devreye girmektedir. Çünkü aromatik yağların enflamasyon, kas spazmı ve ağrı konusundaki etkileri de yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır.

İşte baş ağrısı için en etkili olan aromatik yağlar ve kullanım detayları;

Nane Yağı

Nane başlı başına sağladığı ferahlık ve tazelik hissi ile bilinirken topikal olarak uygulandığında da kan akışını hızlandırdığı gibi sakinleştirici etkisiyle de baş ağrısı ve uyku sorunlarına yardımcı olmaktadır.

Çin tıbbında da çok önemli bir yere sahip olan nane esansiyel yağı ile etkili bir doğal ağrı kesici ve rahatlatıcı bir seçenektir.

Nane yağının uçucu olması nedeniyle zeytinyağı gibi bir yağ ile karıştırarak alın, şakak ve boyun bölgelerine parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulamanız baş ağrısı için oldukça etkili olacaktır. 

Lavanta Yağı

En sevilen esansiyel ve aromatik yağlar arasında olan lavanta yağı ile oldukça etkili bir yağdır.

Stresi azaltan ve rahatlatan lavanta yağının kokusu dahi stresi azaltmaya yardımcıdır.

Lavanta uçucu bir yağ olmakla birlikte baş ağrısı için öncelikle şakak ve boynun arkasına uygulandığında çok çabuk sonuç alınabilmektedir. 

Biberiye Yağı

Biberiye yağının doğal bir analjezik ve anti-inflamatuar özelliği taşıması nedeniyle baş ağrısı için kullanımı çok eskilere dayanmaktadır.

Sakinleştirici, stresi azaltan ve ağrı kesici özelliği olan aromatik yağlar arasında ciddi bir etkiye sahip olan uçucu bir yağdır.

Nane yağı ile de birlikte karıştırılabilen biberiye yağının migren ataklarını hafifletmesi baş ağrısı yaşayanlar için çok önemli bir faydadır.

Şakaklar ve el bileklerinin içine uygulanan biberiye yağı ve nane ya da okaliptus yağı karışımları ile baş ağrılarının hafifletilmesinde doğal yollardan sonuç elde edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Mart 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740