Akciğer Kanserinden Koruyan Kürler

Akciğer Kanserinden Koruyan Kürler

Son yüzyılda hava kirliliği, kişilerin sigaraya olan yatkınlığı ve sporsuz bir yaşam akciğerlerimizi kötü yönde etkilemekte. Uzmanlar uzun zamandır akciğer kanseri hastalığının önüne geçmeye çalışmışlar ve bulgulara göre antioksidan içerikli besin tüketimi akciğer kanserine yakalanma oranını ciddi oranda düşürebilmektedir.

Mucize Mutfağınızda Bekliyor

Basit bir tarifle zencefil, bal ve süt karışımından oluşan bu kür ile yüzde 30 oranında akciğerlerin yenilenmesi sağlanabilmektedir. Akciğer kanserine karşı kür denince akla gelen ilk yöntemlerden olan bu kür birçok uzman tarafından da onaylanmıştır.

Hazırlanışı:

1 adet taze zencefili süt ile karıştırarak öğüttükten sonra içine bir tatlı kaşığı bal ilave edilerek günde 2 defa öğün arasında en az 4 saat geçmesi sureti ile tüketilebilir.

Etkiyi Arttırmak İçin Koşun

Yaş fark etmeksizin koşu hem kan dolaşımımız için hem de akciğerlerimizin oksijen kapasitesini arttırabilmesi için oldukça önemli. Bu konuda önemli olan husus belli bir rutin ile bunu her gün tekrarlayabilmek.

Doğru Bilinen Yanlışlar

Günde 1-2 saat yürüyüş yapmak yerine 15 dakika hafif tempo ile başlayıp yükselerek koşu yapmak akciğer kapasitesini arttırdığı gibi vücuttaki su tutumunu düşüreceğinden cildiniz içinde oldukça faydalı bir egzersizdir. Koşu bandı yerine gerçek bir zeminde koşmak nefes boşluğu yüzdenizi arttıracağından ciğerlere çekilen hava miktarını iki kat yükseltecektir.

Akciğer Kapasitesini Arttırmak Kanser Oranını Düşürüyor

Kapasiteyi arttırabilmek için kişi kardiyo hareketlerine yönelmeli, yüksek tempo koşulara başlamalıdır. En çok işe yarayan yöntem ise verilen kürün tüketimi sonrası suda yüzmektir. Yüzmek kasların kasılmasına ve kan dolaşımının artmasına sebep olur. Kişi bu sayede vücudunun iyileşme faktörünü tetikler ve normal bir insana göre açık bir yarası, iç organlarda oluşan hasar, akciğerlerdeki enfeksiyonların temizlenmesinde ve yenilenmesinde çok daha hızlı sonuçlar elde edebilir.

Günde 5 Dakikalık Diyafram Egzersizi Çok Önemli

Gece yatmadan önce yapılan diyafram nefesi egzersizi akciğerlerin toparlanmasına ve kişinin uyku kalitesini arttırabilmektedir. Verilen kürün ardından yapılan diyafram egzersizleri uyku kalitenizi yükselttiği gibi uyku sırasında akciğerlerin toparlanmasına da yardımcı oluyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740