Alabalık Yağının Faydaları Nelerdir?

ALABALIK YAĞI

Alabalık, denizde ve tatlı sularda yaşayabilen bir balık türüdür. Soğuk suları sever ve soğuk sularda yetiştirilir. Alabalık besin olarak kullanıldığı gibi yağlarının insan sağlığı açısından faydalı olduğu keşfedilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Alabalık yağı vücuttaki eklem ağrıları ve romatizmal ağrılarda kullanıldığında ciddi fayda göstermektedir. Özellikle romatizmal ağrılarda alabalık yağı kullanan kişilerin çok rahatladığı  söylenilmektedir. Alabalık yağı derinin içine ve oradan dokulara nüfus ederek dokuların yumuşamasını ve ağrıların hafiflemesini saglar.

Gerçek alabalık yağı nasıl anlaşılır ?

Piyasada bulunan bazı alabalık yağları saf olmayıp içerisine farklı maddeler ilave edilmektedir. Saf olmayan ve piyasaya sürülen alabalık yağları ağrıların giderilmesinde çok fazla etkili olmaz. Gerçek alabalık yağı avuç içine döküldüğünde derinin içinden geçerek alttan damlar. Böylece gerçek olduğu buradan anlaşılmış olur. Alabalık yağı kötü kokusu sebebiyle çok fazla kullanılmak istenmez. Ancak alabalık yağının ağrılar üzerindeki ciddi etkileri göz ardı edilmemelidir.

Alabalık yağının faydaları nelerdir?

Romatizma: alabalık yağı romatizmal ağrılarda fayda göstermektedir. Ağrıyan bölgeye masaj yaparak sürüldüğünde ağrıyı keser ve kasları gevşetir.

Eklem ağrıları: eklem ağrılarında alabalık yağı kullanımı oldukça faydalıdır. Kireçlenme (osteoartrit) ve eklem romatizmasında kullanılabilir. Kireçlenme olan eklem yerlerine iyice yedirilir. Eklemlerdeki hareket bozukluklarının rahatlamasını sağlar. Eklemlerdeki kayganlığı artırarak merdiven çıkamama sorununa büyük ölçüde iyi gelir.

Bel ağrıları: alabalık yağının yumuşatıcı etkisinden dolayı bel ağrılarında kullanılır. Bel fıtığı, bel kayması, zorlamadan ve üşütmeden kaynaklanan bel ağrılarına hafif masaj ile sürülebilir. Günlük kullanımda mutlaka fayda görülecektir.

Tutulmalar: Alabalık yağı kas tutulmalarına sürülerek kullanılabilir. boyun tutulması, bel tutulması ve diğer tutulmaya bağlı ağrılarda kullanılabilir. Kaşları yumuşatarak tutulmaları hafifletir.

Cilt sağlığı: Alabalık yağı yumuşatıcı etkisinden dolayı ciltte oluşan sertleşme ve nasır gibi sorunlara kullanılabilir. İçerisindeki omega 3 sayesinde cildi besler ve bakımını yapar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Alabalık Yağının Faydaları Nelerdir? (3 Yorum)

  1. Alabalık yağının kremi kokar mı Gerçek olduğunu nasıl anlarız

  2. Alabalık yağı haricen sürüldüğünde cilt tarafından kolay emilir, bu nedenle içilmesine gerek kalmaz. Romatizma ağrılarında kullanılır. Yumuşatıcı özelliği ile birlikte kireçlenme gibi eklem ağrılarında daha fazla kullanılır.

  3. Eklem romatizması için içilirmi faydalı olurmu


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740