Alından Ateş Ölçen Dereceler Nasıl Kullanılır?

Alından temassız ateş ölçer kullanırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Teknoloji ilerledikçe bu ve bunun gibi ürünler artmaktadır. Elektronik olan bu cihazları kullanırken doğru ölçüm yapılması çok önemlidir. Alından temassız ateş ölçer ile çocuğunuzun veya yetişkin bir kimsenin ateşini ölçerken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir.

İlk olarak kontrol etmeniz gereken cihazın hangi modda olduğudur. Vücut ısısı ölçerken cihaz body yani insan vücudu ısısını ölçme modunda olması gerekir.

Cihaz ile ölçüm yaparken tetiğe 2 saniye boyunca basılı tutup cihazı oynatmamanız gerekir. Ölçüm yapılacak kişinin sabit durması ve sizin cihazı sabit olarak tutmanız önemlidir. Cihaz alına 5 cm uzaklıkta tutulmalıdır.

Ölçüm yaparken bir kaç noktadan ısı alınız. Alnın tam ortasından ve iki kenarlardan ölçüm yapınız ve çıkan sonuçları ortalama olarak alınız.

Cihaz açıldığında ekrandaki çıkan olçüm değeri sizin en son ölçtüğünüz değerdir. Cihazın C° ve F° ayarları bulunmaktadır. C° ölçümü baz alınmalıdır.

Ölçüm yapıldıktan sonra cihazdan bip sesi duyacaksınız. Bu ölçümün bittiği anlamına gelir ve ekrandaki rakamlar vücut ısısını gösterir.

Temassız dijital ateş ölçerler kızılötesi ile ölçüm yapmaktadır. Ateş ölçerinizi her kullanımdan sonra alkollü mendil ile sensörün bulunduğu kısmı temizleyiniz. Uzun süre ölçüm yapılmayacak ise pilleri çıkarmanız daha sağlıklı olacaktır.

Temassız ateş ölçerler vücut ısısı dışında, oda ısısı ve biberon ısısı ölçümü yapabilmektedir. Ayarlar kısmından modunu değiştirerek diğer nesnelerin ısısını ölçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Alından Ateş Ölçen Dereceler Nasıl Kullanılır? (2 Yorum)

  1. Fahrenheit olarak ölçüm yapıyor ayarı değişmiş düzeltilmesi gerek

  2. Ben ölçüm yapıyorum yalnış sayı veriyor neden mesela 36.5 olan ısı 96-98 falan ölçüyor


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740