Umca damla nedir? Ne için kullanılır?

umca-damla

UMCA DAMLA NEDİR?

Umca damla 1 yaş ve üzeri çocuk ve yetişkinlerde bağışıklık sistemine destek olmak ve vücudun direncini artırmak için kullanılan bitkisel bir takviyedir. İçeriğinde bulunan pelargonium sidoides (Afrika sardunyası) kökü sıvı ekstresi özellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı etkili olduğu bilinmektedir. Umca solüsyon 50 ml ve 20 ml formlarda eczanelerde bulunmaktadır.

Afrika sardunyası nedir?

Afrika sardunyası, Güney Afrika’nın kıyı bölgelerinde yetişir. Çiçekleri olan otsu bir bitkidir. Bitkinin sağlık açısından kökleri kullanılır. Çok eski yıllardan beri sağlık açısından köklerinin kullanıldığı bilinmektedir. Afrika sardunyası üzerinde çocuklarda ve yetişkinlerde yapılan klinik çalışmalarda etkinliğini kanıtlamış ve halk ilacı olarak diğer kimyasal ilaçlara karşı bir alternatif çözüm sunmaktadır.

UMCA DAMLA NE İÇİN KULLANILIR?

Umca damla özellikle üst solunum yolu hastalıklarında doktorlar veya eczacılar tarafından hastalara önerilmektedir. Hastalık zamanında kullanıldığında semptomların rahatlamasını sağlar. Virüsleri bakterileri bloke ederek  vücuda zarar vermesini önler ve hastalığın iyileşme sürecini hızlandırır.

Umca damla soğuk kış aylarında hastalığın yaygın olduğu zamanlarda kullanıldığında bağışıklık sistemini destek olarak hastalıklara karşı vücudun savunmasını güçlendirir. Özellikle kalabalık ortamlarda bulunan yetişkinler ve okul çağındaki çocukların salgın hastalıklardan korunmalarını sağlar.

UMCA DAMLA HANGİ HASTALIKLARDA KULLANILIR?

Grip

Virüslerin neden olduğu bulaşıcı bir hastalık olan gripten korunmak için veya mevcut hastalığın iyileşmesini hızlandırmak ve vücudun direncini artırmak için kullanılabilir. Umca hastalık halinde iken kullanılmaya başlandığında hastalığın semptomlarında iyileşme sağlanır. Ayrıca virüslerden kaynaklanan diğer hastalıklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılabilir.

Soğuk algınlığı

Umca damla soğuk algınlığında kullanılabilir. Soğuk algınlığından kaynaklan sağlık problemlerinin  iyileşme sürecini hızlandırır.

Boğaz enfeksiyonu

Umca damla boğazda meydana gelen iltihap, kızarıklık ve ağrılı durumlarda kullanılabilir. Boğaz enfeksiyonundan kaynaklanan ateş, yorgunluk ve halsizliği azaltır.

Öksürük

Umca damla her türlü öksürükte vücudun direncini artırmak için kullanılabilir.

Sinüzit

Umca damla sinüzitte etkili olduğu bilinmektedir. Soğuk algınlığından kaynaklanan sinüzitin tedavisinde ve sinüzit oluşumunun önlenmesinde kullanılabilir.

UMCA DAMLA NASIL KULLANILIR?

Umca damla 1 yaşından itibaren günde 3 10 damla kullanılır. Hastalık zamanında günde 3 defa 20 damlaya çıkılabilir.

5 yaş ve üzeri çocuklarda günde 3 defa 15 damla, hastalık zamanında 30 damla verilebilir.

Yetişkinlerde ise günde 3 defa 30 damla, hastalıkta 40 damla alınabilir.

Umca damla aç veya tok karnına alınabilir.

Hastalık belirtileri azalınca umca damlayı bir kaç gün daha kullanmaya devam edin.

Umca damla açıldıktan itibaren 6 ay içerisinde tüketilmelidir. Bu süre içerisinde serin ve güneş görmeyen ortamlarda saklayın.

 

 

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Ayı yağı nedir? Faydaları nelerdir? başlıklı makalemizde ağrı kesici ayı yağı, ayı yağı ve ayı yağı kullananlar hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz ne varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Umca damla nedir? Ne için kullanılır? (4 Yorum)

  1. Umca damla 1 yaşından itibaren Umca tablet ise 6 yaşından itibaren kullanılabilir. Umca tablet ve damla içeriği ve etkinliği aynı, kullanımı daha pratik olduğu için tablet tercih edebilirsiniz.

  2. 25 yaşındayım umca damlamı kullansam daha faydalı olur umca tablet mi kullanayım?

  3. Umca damla, şurup ve ya tablet kısacası tüm formları insanlar üzerinde etkinliği kanıtlanmış, ancak hayvanlar üzerinde her hangi bir çalışması belirtilmemiş.

  4. Umca damla yı kedi, köpek gibi hayvanlarda da kullanabilirmiyiz etkisi olurmu?