Anne Adaylarını Doğuma Hazırlama


Anne Adaylarını Doğuma Hazırlama

            Hamilelik süreci ortalama kırk hafta süren zorlu ama bir o kadar da keyifli bir süreçtir. Özellikle ilk hamileliği olan yeni anne adayları için doğuma hazırlık süreci doğum anının sorunsuz geçmesi ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmeleri için oldukça önemlidir.

            İlk defa anne olacak biri için doğum anını düşünmek çoğu zaman hem çok büyük heyecan hem de büyük bir korku yaratmaktadır. Bu korkuları yenebilmek için anne adaylarının doğum anında ki acılardan çok doğum sonrasın da anne çocuk arasında oluşacak kuvvetli bağı ve o mutlu anları düşünmesi çok daha pozitif etki yaratacak ve korkulardan uzaklaştıracaktır.

            Bu mucizevi olayın gerçekleşme anına kadar anne adayları hem psikolojik hem de fiziksel açıdan kendilerini doğuma hazırlamaya çalışırlar. Hazırlık sürecinde onlara yardımcı olacak birçok kaynak ve destek ekibi şimdiki zamanlar da hali hazırda fazlaca bulunmaktadır. Hamilelik süresi boyunca anne çocuk kitaplarından ve çeşitli hamilelikle ilgili psikolojik kitaplardan fayda sağlayabilirler. Ayrıca özellikle yakın zaman da hamilelik ve doğum yaşanmış yeni bir anneden deneyimleri hakkın da bilgi almak bebeğiyle ilk buluşma anında ki mutluluğunu dinlememek sizleri doğuma fazlasıyla motive edici etkiye sahi olacaktır.

Hamilelikte Sporun Önemi

            Hamilelik süreci boyunca genel geçer, kulaktan dolma ve artık gelenekselleşmiş hale gelen birçok vesvese duyacaksınız. Bunların için de en büyük yerlerden birini hamilelikte spor yapılmaması gerektiği konusudur. Bilinenin aksine hamilelikte basit yürüyüşler ve kendinizi fazla yormayacağınız türden hamile yoga ve pilatesini kontrollü olarak yapmamız sizleri doğuma bedensel olarak hazırlamada çok yardımcı olacaktır.

Doğum Çantası Hazırlama

            Doğum anına hazırlıksız yakalanmamak adına  doğuma birkaç ay kala muhakkak çantanızı hazır etmelisiniz. Bu çantanın içinde yeni doğan bebek bezi, zıbınlar badiler, çorap ve bebek battaniyesi gibi bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılayacak eşyalar dışında kendinize gerekli olacak birkaç takım pijama, iç çamaşırı, hasta bezi gibi eşyaları da hazır etmeyi unutmayın.

            Tüm bu psikolojik ve bedensel hazırlıklar sonrasında korkularınızdan kurtulmuş ve düşündüğünüz tek şeyin bir an önce bebeğinize kavuşmak olduğunu fark edeceksiniz. Unutmayın ki mutlu bir nesil için korkusuz ve mutlu anneler şart. Yüzünüzden gülümse eksik olmasın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mart 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740