Anne Sütü Arttırıcı Malt Özü

Malt içeceğinin faydaları

 

Malt içeceği arpadan elde edilen bir üründür. Günümüzdeki kullanım alanı anne sütünü arttırıcı olmasıdır. Doğal bir anne sütü artırıcı olarak rahatlıkla kullanılabilir. Emzirme süresi boyunca takviye olarak 2 günde 1 içilmesi tavsiye edilir. Vitamin ve mineral açısından zengin olan malt özü emziren annelere dinçlik verir. Emzirmeden dolayı kaybedilen vitaminlerin yerine getirilmesini sağlar.

Malt içeceği yetişkin kişilerde enerji verici olarak kullanılabilir. Kan yapıcı özelliği sayesinde özellikle kanı  düşük olanlar için faydalı bir içecektir.

Malt içeceği içeriğindeki vitaminler sayesinde anne sütünü artırmanın yanısıra sütun kalitesini artırarak bebek için çok faydalı olmasını sağlar. Bebeğin gelişimine katkıda bulunur.

Malt içeceği aç karnına günde 1 veya 2 günde 1 anne sütünün azlığına göre kullanılır.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Bebeklerde pişik neden olur ve nasıl iyileşir? başlıklı makalemizde bebeklerde pişik nedenleri, pişiğe zeytin yağı sürmek ve pişik önleme yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın