Anti-Aging Nedir?

Anti-aging nedir?

Anti-aging, anti yaşlanma yani yaşlanma önleyici olarak kullanılan bir kelimedir. Elbette yaşlanmak önlenemez ancak yaşlanma belirtileri geciktirilebilir. Anti-aging hücrelerin yenilenmesini sağlar ve yaşlanma belirtilerini geciktirir. Vücudumuzda bulunan zararlı serbest radikaller hücrelerin tahribatına ve erken yaşlanmaya neden olabilmektedir. Ayrıca diğer zararlı alışkanlıklar ve düzensiz yaşam tarzı erken yaşlanmaya ve vücudun direncinin zayıflamasına neden olmaktadır. Sigara kullanımı, sağlıksız beslenme, hareketsizlik ve çok fazla stresli bir hayat yaşayanların erken yaşlanması muhtemeldir. Anti-aging iç ve dış etkenlerin vücuda zarar vermesini önleyerek yaşlanmayı ve bazı hastalıkları önler.

Anti-aging yöntemleri güzellik uzmanları tarafından çoğunlukla bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Kırışıklık azaltıcı anti-aging yöntemleri bayanlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Anti-aging yani yaşlanmayı önlemek günlük hayatta kişinin yaşam tarzına bağlıdır.  Sizde yaşam kalitenizi artırabilir ve yaşlanmayı geciktirebilirsiniz.

Anti-aging nasıl yapılır?

Yaşlanmayı önlemek için ilk yapılması gereken sağlıklı , dengeli ve düzenli beslenmektir. Kesinlikle fazla kilolardan uzak durmalısınız. Yediğiniz besinleri özenle seçip dikkatli bir şekilde tüketmelisiniz.

Bol su içmek yaşlanmayı geciktirir ve bir çok hastalığı önler. Bol su içmek vücuttaki zararlı toksinlerin vücuttan dışarı atılmasını sağlar. Hücreleri yeniler , kalp ve beyin fonksiyonlarını arttırır. Bol su içmek yapılacak en iyi anti-aging yöntemidir.

Sigara , alkol ve diğer zararlı maddelerden uzak durmak gerekir. Sigara akciğeri, alkol karaciğeri bitirir. Genç yaşlarda çok fazla zararlı etkileri hissedilmeyen bu alışkanlıklar, yaş ilerledikçe vücut için ne kadar zararlı birer madde oldukları ortaya çıkmaktadır.

Aşırı stresli yaşantıları olan kişilerin erken yaşlanmaları muhtemeldir. Stres , vücudun direncinin düşmesine ve hormonel dengenin alt üst olmasına sebep olur. Stresli yaşayan kişilerde kronik rahatsızlıklar daha erken yaşta görülmeye başlar. Kısacası stres erken yaşlanma nedenlerindendir.

Vücuttaki aşırı dengesizlik erken yaşlanmaya neden olabilir. Çok fazla diyet yapmak, birden zayıflayıp birden kilo almak vücut dengesini bozar. Bu yüzden vücudun alıştığı kiloyu korumak ve daha fazla kilo almamak için gayret göstermek gerekir. Fazla kilolardan spor yaparak kurtulmak daha sağlıklı kilo vermenizi sağlar.

Obezite erken yaşlanmanın en büyük nedenlerindendir. Fazla kilolu kişilerde görünüm açısından bulundukları yaşın daha fazlasını gösterirler. Aşırı kilolu kişilerde vücut organları daha kısa zamanda iflas edebilir. Erken yaşlanmayı önlemek için normal kiloda kalmak gereklidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Anti-Aging Nedir? (2 Yorum)

  1. Anti aging deyince ilk akla gelen cilt bakımı ama insanlar yanılıyor aslında anti aging kendi elimizde yediklerimiz ve içtiklerimizle alakalı

  2. Anti aging özellikli krem losyon vb ne yapsanız boşuna insanın doğasının önüne geçemezsiniz ama yine de bakımlı olmak bakım yapmak iyi geliyor kadınlara


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781