Arap Kızı Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?

Arap kızı kremi

Arap kızı kremi, ciltte oluşan sivilceler, lekeler ve çillerin tedavisinde kullanılır. Arap kızı kreminin cildi besleyici ve onarıcı özelliği bulunmaktadır. Sivilceleri iz bırakmadan tedavi edebilir.

Arap kızı kremi cilde günde 3 kez uygulanabilir. Ara kızı kremini kullanırken çok fazla güneşe maruz kalmamaya dikkat edilmelidir. Bir tür cilt bakım kremleri ve sivilce için kullanılan kremler ile birlikte güneş koruyucu önerilmektedir.

Güneş koruyucu neden önemlidir?

Güneşin zararlı ışınları ciltte akne oluşumuna ve leke oluşumuna sebebiyet vermektedir. Sivilce ve leke giderici kremler hassas ciltlere sürüldüğünde güneşinde etkisi ile daha fazla lekelenme yapabilir. Arap kızı kremi ile güneş koruyucu kullanmadığınızda ciltteki akneler çoğalabilir. Eğer güneş koruyucu kullanmak istemiyorsanız arap kızı kremini akşam sürebilirsiniz.

Arap kızı kreminin cilde faydaları

Sivilce

Sivilce neden oluşur?

Sivilce, ciltteki gözeneklerin tıkanması sonucunda oluşur. Terleme yoluyla ile atılmak istenen vücuttaki toksik maddeler dışarı atılmadığında cilt altında enfeksiyona neden olur. Çoğunlukla siyah noktaların gözenekleri tıkaması sonucunda oluşur. Özellikle yaz aylarında terlemenin artması ve güneş ışınlarının zararlı etkisi ile sivilceler çoğalmaktadır.

Sivilcelere Arap kızı kreminin etkisi

Arap kızı kreminin antiseptik özelliği siyah noktalardaki sivilceye neden olabilecek mikropların temizlenmesini sağlar. Ciltteki ölü tabakanın atılmasını ve cildin rahatlamasını sağlar. Cildi yumuşatır ve sivilcelerin rahatsızlık vermesini engeller. Sivilcelerin cilt üzerinde iz bırakmasını engeller.

Cilt kararmaları

Cilt kararma nedenleri

Dirseklerde, dizlerde, koltuk altında ve genital bölgede kararmalar oluşur. Dizlerde ve dirseklerde oluşmasının nedeni bu bölgelerin yer ile çok fazla temas etmesinden dolayı nasırlaşmış olmasıdır. Nasırlaşan ve kalınlaşan derinin rengi normalden daha koyu olur. Koltuk altı ve genital bölgede terlemenin etkisi ve yapılan ağda işlemleri ile kararma olabilmektedir.

Arap kızı kreminin ciltteki kararmalara etkisi

Arap kızı kremi, cildi besler ve canlandırır. Yumuşatıcı etkisi ile cildi yumuşatır ve nemlendirir. Bu sayede cilt kararmaları azalır.

Cilt lekeleri

Cilt lekeleri nedenleri

Yüzde oluşan çiller genellikle doğuştan olabilmektedir. Cilt lekeleri ise güneşin zararlı ışınlarına fazla maruz kalma ve zararlı yiyecek ve içecekleri çok fazla tüketmek gibi etkenlerden oluşur. Omuzlardaki lekelenmeler ise aynı şekilde güneş ve zararlı etkenlerden kaynaklanır.

Arap kızı kreminin lekelere etkisi

Arap kızı kremi cildinizi nemli ve yumuşak tutar. Cildi besler, bakım ve onarımını yapar. Cildin renk pigmentlerinin, nemli ve sağlıklı cilde renk vermesi daha kolay olacaktır. Yüzde çıkan çiller yaz aylarında güneşin etkisiyle çoğalır. Eğer güneş koruyucu kullanmazsanız arap kızı kremi hiçbir işe yaramaz. Arap kızı kreminin güneşten koruyucu özelliği bulunmamaktadır. Sadece cildin bakım ve onarımını yaparak cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Arap kızı kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Arap kızı kremi sağlıklı ve temiz cilde sürülmelidir.

Arap kızı kreminin sivilce için kullanacaksanız, cildinizi ilk önce sabun veya yüz temizleme jeli ile temizlemeniz daha sağlıklı olur.

Yara yerine kullanılmaz. Ciltteki tahrişlerde ve egzama gibi cilt hastalıklarında iyileştirici özelliği yoktur.

Herhangi bir kremle birlikte kullanmayınız ve başka kremler ile karıştırmayınız.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740