Ardıç Katranı Sabunu

Ardıç katranı sabunun faydaları

Ardıç katranı , ardıç ağacından elde edilen cilt sağlığı için kullanılan doğal ürünler kategorisindedir.  Ardıç katranından elde edilen kremler, losyonlar ve sabunlar cilt için oldukça fayda göstermektedir. Ardıç katranı sabunu saç ve cilt sağlığı için kullanılmaktadır. Saçları besler ve dökülmelere iyi gelir. Ardıç katranı sabunun bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği gözlemlenmiştir. Güzel kokusu ve şifası nedeniyle banyo yapımında kullanılabilir.

Ardıç katranı sabunu faydaları

Ardıç katranından elde edilen sabun ile saçlarını yıkayabilirsiniz. Saçlarda yağlanmayı ve kepeklenmeyi azaltır. Saç dökülmesi ve kırılmaları önler. Saçları besleyerek daha sağlıklı ve daha dayanıklı olmasını sağlar.

Ardıç katranı sabunu çeşitli cilt hastalıklarında kullanılabilir. Egzama, kaşıntı, mantar ve uyuz gibi hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Problemli bölgeyi ardıç katranı sabunu ile defalarca yıkayabilirsiniz.

Sedef hastalığında kullanılabilir. Sedef belirti göstermeye başladığında ardıç katranı sabunu ile tüm vücudu yıkayın. Antiseptik özelliği bulunan ardıç sabunu , cilt üzerinde yaşayan bakteri ve mikropları temizler. Ciltte güzel bir koku bırakır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740