Argan Sabunu ve Faydaları

ARGAN YAĞLI SABUN

Argan yağlı sabun saç ve cilt için kullanılabilecek en iyi doğal ürünlerden biridir. Argan yağının cilt sağlığı için olumlu yanıtlar verdiği görülmüş ve kolay kullanım için sabunu üretilmiştir. Argan yağlı sabun başta saç dökülmesi ve cilt güzelliği için kullanılmaktadır. İçerisindeki omega 9 ve vitaminler ile cildi besler ve tazelik verir. Antioksidan özelliği bulunan argan sabunu cildin yenilenmesini sağlar.

Argan sabunu ve saç dökülmesine faydaları

Argan sabunu içerisinde bulunan omega 9 sayesinde saçları besler ve daha sağlıklı uzamasını sağlar. Saçları dökülmeye karşı güçlendirerek daha dayanıklı yapar. Argan sabunu saç derisinin yağ dengesinin sağlanmasına yardımcı olacaktır. Saç derisi aşırı yağlandığında gözenekler kapanır ve dökülme meydana gelir.  Argan sabunu aşırı yağlanmayı engeller , saç derisindeki gözeneklerin kapanmasını önler.

Argan yağlı sabunun içerisinde bulunan E,C ve A vitaminleri saç derisini ve saçları besleyerek daha hızlı uzamasını sağlar. Vitaminler ile beslenen saçlar daha güçlü olur. Argan sabunu saçların bakımını yaparak dökülmeleri ve saçlardaki incelemeleri azaltır.

Argan yağlı sabun ve cilt bakımı

Argan yağlı sabun kullanılarak cildin daha canlı olması sağlanır. Argan yağı sabunu cildi yumuşatır ve pürüzsüz bir görünüm verir. Günlük Argan yağlı sabun kullanımı ciltteki sivilce oluşumunu engeller. Antibakteriyel etki göstererek ciltteki zararlı ve enfeksiyon oluşturabilecek mikroorganizmaları ciltten uzaklaştırır. Argan yağlı sabun ile ayaklar yıkanabilir. Ayaklardaki derinin yumuşamasını sağlar. Argan yağı sabunu ayak topuklarındaki çatlamaları azaltır. Ayakları yumuşatır ve dinlendirir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Argan Sabunu ve Faydaları (2 Yorum)

  1. Geçenlerde belgeselde argan yağının yapılışını izledim oldukça zahmetli bence ucuza satılan argan yağları tartışılır çünkü ciddi bir emek harcanıyor

  2. Merhabalar saç dökülmesi yaşayan arkadaşlara tavsiyem Zigavus’un sarımsaklı şampuanıdır 🙂 Argan yağlı şampuanını şu an kullanıyorum çok memnunum.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740