Argan Yağının Faydaları

ARGAN YAĞI

 

Argan yağı cilt için doğal güzellik ürünlerinden birisidir. Argan yağı günümüzde bir çok deri rahatsızlıkları ve saç derisinin güçlenmesi için kullanılmaktadır. Argan yağı kullanımı cildi tazeleyerek daha sağlıklı bir cilt oluşmasında oldukça etkilidir. Argan yağı sağlıklı cilde bakım amaçlı sürülebilir. Cildi yumuşatır. Özellikle soğuk kış günlerinde ellerdeki çatlama ve kurumayı önler.

 

 

Argan yağı ile elde edilen cilt kremleri vücudun çeşitli yerlerinde oluşan kuruluk ve tahrişlerde kullanılabilir. Özellikle ellerde içerisinde argan yağı bulunan kremleri kullanımı elleri yumuşatır ve çatlamalara karşı daha dayanıklı hale getirir.

 

Argan yağı yağlı cilt için uygun değildir. Yağlı saç derisine uygulanması yağlanmayı dahada artırabilir. Sivilceli ciltlere argan yağı önerilmemektedir hatta içerisinde yağ bulunan hiçbir ürün sürülmemelidir. Yağlı ürünler sivilcelerin çoğalmasına sebep olur. Yüz bölgesine çok fazla uygulanması doğru değildir. Cilt kendine özgü bir yağ dengesini oluşturur. Haricen olarak yağlı ürünlerin kullanılması cildin yağ dengesini bozarak akneye yatkın ciltlerin akne oluşumunu tetikler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740