Aroma Terapi Nedir?

Aroma terapi nedir?

Aroma terapi bitkilerin, yaprakları, gövdeleri, kökleri, tohumları ve çiçeklerinden elde edilen yağlar ile yapılan tedavi şeklidir. Bitkisel yağlar içilebilir ve haricen kullanılabilir. Günümüzde bir çok hastalığın şifa bulması için kullanılan bir yöntemdir. İlaçların yan etkilerinden korunmak için doktorların veya hastaların vücuda daha az zarar vererek tedavi olmak başvurulan yöntemdir.

Aroma terapi hafif hastalıklarda veya yardımcı ürün olarak yada takviye olarak kullanılmalıdır. Bitkisel tedavi yöntemleri herhangi bir hastalıkta tek başına yeterli olmayabilir. Kimyasal olmayan ürünlerin hastalıklar için kullanıldığında vücut tedaviye daha geç yanıt verir.

Bitkisel yağlar elde edilen bitkinin özünü oluşturur. Bitkisel yağ olarak adlandırılan bu ürünler bazı bitkilerde yağ içermeyebilir. Bu tür ürünlere bitki özü demek daha doğru olur. Bitkilerden elde edilen özler çok değerlidir. Yaklaşık olarak 1 ton yapraktan sadece 250 gram yağ veya öz elde edilebilmektedir.

Aroma terapi ve kullanım alanları

Aroma terapi banyosu

Aroma terapi banyosu bitkilerden elde edilen özlerin banyo suyuna ilave edilip iyice karıştırıldıktan sonra suyun kullanılmasıdır. Aroma terapi suyu gözlere temas ettirilmemelidir.

Sabunlar

Sabunlar doğal kaynaklı olmak üzere günlük kullanım için başta temizlik ve hijyen sonrasında ise sağlıklı bir cilt elde etmek amaçlı kullanılmaktadır.

Aroma terapi masajı

Bitkisel yağların karışımı ile hazırlanan masaj yağları kişiyi dinlendirir. Bunun yanı sıra dolaşım bozukluğu ve ağrılar bu yöntem sayesinde tedavi edilmeye çalışılır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 7 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740