At Kuyruğu Bitkisi (Vegetal Silica)

At kuyruğu nedir?

At kuyruğu bitkisi, nemli yerlerde özellikle bataklıklarda yetişen, en fazla 1 metre boylarına ulaşabilen otsu bir bitkidir. Sağlık açısından önemli bir yere sahiptir. Bitkinin iğne yaprakları kurutularak toz haline getirilir ve kullanıma sunulur. Saçlar ve tırnaklar için besleyicidir. Kemik yapısının güçlenmesine yardımcı olur. Kıkırdak sağlığı için önemli bir besin takviyesidir. Kıkırdak yapısının bozulmasını engeller ve eklemlerde oluşan ağrıları hafifletir.

Ay kuyruğu bitkisinin faydaları

Sağlıklı saç ve tırnaklar: Sağlıklı saç ve tırnaklara sahip olmak için at kuyruğu bitkisi size yardımcı olabilir. Ay kuyruğu bitkisinin içeriğindeki vitaminler saçları dökülmelere karşı daha dayanıklı hale getirir. Tırnak yapısının güçlenmesini sağlar.

Kıkırdak ve kemik yapısı: Kıkırdaklar zamanla özelliğini yitirip hareket zorluğu yaşatabilir. Kıkırdak yapısında meydana gelebilecek hasarlar eklem ağrılarına neden olabilmektedir. At kuyruğu bitkisi sayesinde kemikler daha güçlü ve kıkırdak yapısı daha sağlam olur.

Vücut ağrıları: Kas yapısını olumsuz etkileyen faktörler kas hücrelerinin zarar görmesine ve kaslarda ağrı oluşmasına neden olabilir. Özellikle kirli kanda bulunan zararlı toksinler kas hücrelerine zarar vererek kasların daha zayıf ve sağlıksız olmasına neden olabilmektedir. At kuyruğu bitkisi, vücuttaki kanı temizleyerek kasların daha sağlıklı ve daha dayanıklı olmasını sağlar.

Böbrek fonksiyonları: Böbreklerin yeterince çalışmaması vücutta su birikimine neden olmaktadır. Vücutta biriken su miktarı arttıkça vücudun çeşitli bölgelerinde ödem oluşturabilir. Özellikle ayaklarda oluşan ödem ağrıya ve yorgunluğa sebebiyet verebilir. At kuyruğu bitkisi böbrek çalışma fonksiyonlarını artırarak vücutta su birikmesini önler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740