Ayak Terlemesi Nedenleri

Ayak Terlemesi

 

Ayak Terlemesi ayak parmak aralarının ve ayak tabanının ciddi bir şekilde terlemesi ve kötü koku oluşturmasıdır. Her 10 kişiden 1 inde görülür. Ayaklarda aşırı terlemenin nedenleri vücut terlemesini ayarlayan sistemin bozukluğudur. Bu sistem ayaklarda gereksiz ve aşırı terleme oluşturur.

 

Ayak terlemesinin kendiliğinden geçmesi pek mümkün değildir. Ayak terlemesi yaş ilerledikçe azalır.

Ayak terlemesini önlemek için bazı krem losyon ve pudra benzeri ürünler kullanılabilir. Ayakkabı hava alan cinsten olmalı ayak terlemesinin arttıracak hava almayan ayakkabılardan kaçınılmalıdır. Çoraplar sık sık değiştirilmeli ve pamuklu çoraplar tercih edilmelidir. Ayaklar gün içinde sık sık havalandırılmalıdır.

Ayaklar haftada bir defa bile olsa toprakla temas ettirilmelidir. Toprak ayaklardaki negatif enerjiyi çeker ve ayakların nefes almasını sağlar.

 

Meşe kabuğu ayak terlemesinin önlemektedir. Suda kaynatılmış meşe kabukları suyu ile birlikte birlikte bir leğenin içine konarak ayaklar 20 dakika kadar bekletilir. Meşe kabuğunun dışında aynı suya adaçayı eklenebilir.

Pudra terleme önleyici özelliğe sahip olduğu için sabah kalkınca çoraplar giyilmeden içine pudra serpelenir. Gün içinde biraz olsun rahat ettirecektir.

Ayak terlemesi için kalıcı çözümler mevcuttur. Ameliyat yöntemi ile kalıcı çözüm sağlanabilir. Lomber Sempatektomi Ameliyatı ayak terlemesini etkileyen sinirlerin ameliyatıdır. Bu ameliyatın başarı olasılığı yüksektir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740