Ayva Maskesi Nasıl Hazırlanır?

            Ayva mevsimine göre birçok meyveye göre daha az bulanan bir meyvedir. Yılın kış aylarında bulunan ayva meyvesi birçok açıdan vücuda yararlıdır. Hamilelerde ayva tüketimi doktorlar tarafından kış aylarından fazlasıyla önerilir mide rahatlatıcı, gaz sindirimini yardımcı olan bir etkisi vardır. Vücudu dengelemenin yanında cilde de birçok faydası olan ayvanın özelliklerini şu şekilde açıklayabiliriz.

Cildi arındırıcı ve tazeleyici bir etkisi vardır, oluşan çatlaklarda yara izlerinde toparlayıcı etkisi bulunmaktadır. Ayvanın içerisinde bulunan vitaminler sayesinde sivilce, tahriş bölgelerini iyileştirmede yardımcı görevdir. Kırışıklıkları azaltarak gençleşmeye yardımcı olur.

Birçok meyve gibi ayvanında hem çekirdeğinden hem özünden maskeler yapmak olanaklıdır. Birkaç maske tarifiyle hem güzelleşebilir hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Cilt için ayva maskeleri nasıl yapılır?

-2 adet ayva dilimi
-10 adet ayva çekirdeği
-1 adet limon kabuğu
-1 çay bardağı su
-1 bardak maden suyu

Hazırlanışı: maden suyu hariç bütün malzemeleri bir kaba boşaltın, kapalı bir şekilde 2 gün kadar bekledikten sonra cilde uygulayabilirsiniz. Uygulamadan önce maske jel kıvamına gelmelidir. Kullanılan maske 15-20 dakika kadar yüzde kaldıktan sonra maden suyu ile yıkanmalıdır.

Gözenekleri sıkılaştıran ayva maskesi nasıl yapılır?

*Yarım ayva
* Bir adet yumurta akı

Hazırlanışı: Kesilen ayva yarısını kabuğuyla beraber bir rende yardımıyla inceltelim daha sonrasında yumurta akını ekleyerek kabarana kadar karıştıralım. Biraz beklettikten sonra cilde uygulanabilir. Ciltte bir süre bekledikten sonra soğuk suyla cilt yıkanmalıdır.

Ayvayla ilgili birçok cilt maskesi vardır. Bu maskelerle hem cildinizi taze tutabilirsiniz hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz. Pratik bir şekilde evde yapabileceğiniz tarifler hem maddi açıdan uygun fiyatlıdır, hem de sağlık dostudur. Ayva detoks maskelerini kış aylarında bolca cildinize uygulayabilirsiniz her meyvenin mevsiminde yararlı olduğunu farkında olarak kullanmak gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ayva Maskesi Nasıl Hazırlanır? (1 Yorum)

  1. Ayvanın kabuklarını soyup iç kısmı cildime temas edecek şekilde koyuyorum ve 15 20 dakika bekletiyorum. Cildim çok iyi durumda herkese tavsiye ederim, kimyasal içerikli kozmetik kremlerin yerine doğal yollarla cildimi güzelleştiriyorum.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740