Bacaklarda Batık Oluşumu ve Tedavisi

Bacaklardaki Batık Problemi

Bayanların çözümünü en sık aradıkları konulardan birisi Bacaklarda Batık Problemi. Bu konu hakkında herkes kendine göre bir çözüm yolu aramakta, farklı yöntemler uygulamaktadır. Ancak ne kadar başarılı olunduğu tartışılır.

Sadece batık problemi yüzünden özgüven eksikliğine varan sonuçlarla karşılaşan kadınlar çözüm konusunda çoğu zaman çaresiz kalmaktadır. Estetik açıdan oldukça can sıkıcı bu durumdan kurtulmanız adına bacaktaki batık sebepleri ve tedavisi ile ilgili küçük tavsiyelerde bulunmak isteriz.

 Nasıl Oluşur?

Tedavisinden önce oluşumunu öğrenerek bu sorunu daha oluşmadan baştan engellemeniz mümkün. Peki Batık Nasıl Oluşur? İki farklı şekilde oluşmaktadır. İlk sebep bacaktaki tüylerin yanlış alınmasına bağlı kırılıp kıl köklerinin deri altında kalması sonucu oluşur.

İkincisi oluşum sebebi ise alerjiler ya da yanlış bakım uygulamaları sonucunda kıl köklerinin hassasiyet kazanarak enfekte olması ve tüyün deri altında yuvalanmasıdır. Bu ikinci durum çok daha ağrılı ve tedavisi zor bir seçenek olarak görülmektedir.

Tedavisi

Tedavisi konusunda öncelik oluşumunu önlemek olsa da batık oluştuktan sonra yapılabilecek şeyler de mevcuttur. Bu konuda sizin önceliğiniz kendinize en uygun tüy alma yöntemini belirlemek ve düzenli aralıklarla uygulamaktır.

Epilasyon aletleri çoğu hassas ciltte enfekte olmasına neden olabilir. Bu durumda ya epilasyon aletinizin temizliğine maksimum dikkat etmelisiniz ya da klasik ağda yöntemini tercih etmelisiniz. Her türlü ağda yönteminin batık yaptığı ender vakalar jilet kullanarak tüylerden kurtulma yöntemini seçebilir.

Batık Tedavisinde Peeling

Tedavisinde Peeling uygulamaları olumlu sonuçlar vermektedir. Haftada iki defa banyo sırasında yumuşayan cildinize kese uygulamak işe yarar yöntemlerden birisidir. Bunun için özel yapılmış keseler bulmanız mümkün.

Dikkat etmeniz gereken şey ise fazla bastırarak tahriş etmeyi önlemeniz olacaktır. İnce deniz tuzu ile bacaklarınıza haftada en çok iki kere peeling yapmak düzenli kullanımda tüylerin cilt altına sıkışmasını önlemektedir. Peeling uygulamasını tüy alma işleminden hemen sonra uygulamak cildinizde tahrişe ve acıya neden olabilir.

Batıkları Sıkmak

Enfekte olmuş Batıkları Sıkmak çoğumuzun en sık uyguladığı yöntem olsa gerek. Ancak batıklarınızı sıktıktan sonra yara olup iz kalma riski vardır. Bu yüzden batıkları sıkarken içerisine yuvalanan tüyü çıkarıp temizledikten sonra üzerine antibiyotikli merhem sürdüğünüzde hem iyileşmeyi hızlandırır hem de iz kalmasını önlersiniz.

Lazer Epilasyonun Faydası

Batık oluşumunun önüne geçmede teknolojinin nimetlerinden faydalanmak isteyen bayanlar için Lazer Epilasyonun Faydası oldukça çok olacaktır. Günümüz koşullarında hijyenik güzellik merkezlerinde ya da hastanelerde yapılan sağlıklı lazer epilasyon sayesinde bacaklarınızdaki batık probleminden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

Bayanlar için en rahat ve zahmetsiz tüy alma yöntemi lazer epilasyon sayesinde bacakta batık ve lekelenme sorunu oluşmuyor, ayrıca bacaklar pürüzsüz ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşuyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740