Bakso nedir? Ne için kullanılır?

BAKSO NEDİR?

Bakso kapsül, saşe ve damla olarak toplamda 3 formda üretilmektedir. Bakso formları bağırsaklarda faydalı bakterilerin yaşaması için uygun ortamı hazırlar. İçerdiği canlı mikroorganizmalar bağırsaklarda asitleşme yaparak zararlı bakterilerin çoğalmasını engeller. Bu sayede bağırsaklarda faydalı bakteriler artış gösterebilirler.

Tüm bakso çeşitleri 4 yaş ve üzeri çocukların kullanımı için uygundur. 4 yaş altı çocuklarda kullanımı hakkında yeterli bilgiler mevcut değildir. Damla formu rahat kullanım açısından üretilmiştir. İlaç içmeyi sevmeyen çocuklarda yiyeceğine (sıcak olmamak şartıyla) veya içeceğine damlatılabilir. Saşe ve kapsül formları yetişkinler tarafından da kullanılabilir.

BAKSO ÇEŞİTLERİ

 • Bakso saşe

Bakso saşe içeriğindeki bifidobakterileri bağırsaklarda normal flora görevini yaparak bağırsak çalışmalarını düzenler.

Bakso saşe 4-10 yaş grubu çocuklarda kullanımı uygun görülmüştür. 10 yaş ve üstü yetişkinlerde kullanılabilir.

Bakso saşe 4-10 yaş arası için günde 1 saşe aç karına kullanılır. 10 yaş ve üzeri yetişkinlerde günde 2 defa 1 saşe aç karına alınabilir. Herhangi bir yiyeceğe karıştırılıp yenilebilir yada direk ağıza dökülerek ardından 1 bardak su içilerek yutulabilir.

bakso-sase

 

Bakso 10 saşe güncel fiyatı 34 ₺

Bakso 20 saşe güncel fiyatı 54,5 ₺

 • Bakso kapsül

Bakso kapsül içerdiği Lactobacillus acidophilus canlı bakteriler ve bifidobakterileri bulunmaktadır. Lactobacillus acidophilus canlı bakterileri bağırsaklarda asit ortamı oluşturarak zararlı bakterilerin çoğalmasını engeller. Bifidobakterileri ise faydalı bakterilerin görevini yaparak bağırsak hareketlerini düzenler.

Bakso kapsül 4- 10 yaş arası çocuklarda günde 1 kapsül aç karına içilir. 10 yaş ve üzeri yetişkinlerde günde 2 kapsül aç karına alınabilir.

bakso-kapsul

Bakso 14 kapsül güncel fiyatı 32,5 ₺

Bakso 28 kapsül güncel fiyatı 49,5 ₺

 • Bakso damla

Bakso damla içeriğinde bifidobakterileri bulunmaktadır. Bakso damla bağırsak florasınının düzenlemesini sağlar. Böylelikle bağırsak problemleri azalır.

Bakso damla kullanım açısından daha kolaydır. Yiyecek ve içeceklerin içerisine damlatılarak kullanılabilir. Bakso damla içeriğindeki bifidobakteriler sindirim sistemini düzenleyen probiyotik mikroorganizmalardır. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu bakterilere karşı dirençli hale getirirler.

Bakso damla 4-10 yaş arası çocuklarda günde 1 defa 6 damla içirilmelidir. 10 yaşından büyük çocuklarda ve yetişkinlerde günde 1 defa 10 damla içirilebilir. Bakso damla kullanılmadan önce çalkalanmalıdır.

bakso-damla

Bakso damla güncel fiyatı 42,5 ₺ dir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bakso nedir? Ne için kullanılır? (30 Yorum)

 1. Kokusu midesini bulandırmış olabilir. Doğal olduğu için korkulacak bir şey yok.

 2. Bebege bakso damla verdiler yanlislikla bu zamana kadar burundan verdim ve kusmaya basladi zarari var mi?

 3. Evet aç karnına veriliyor zaten, çok az suya karıştırıp içirebilirsiniz.

 4. Kızım hic bir sey yemiyor ishal yediğini çıkarıyor doktor verdi ama bir şey yemiyor aç karnına veriliyormu?

 5. Bakso damlanın uykuya bir etkisi olacağını zannetmiyorum. Ancak bebekte bir rahatlama söz konusu ise uykusuna etkisi olabilir.zaten 10 aylık bir bebek günün yarısını uykuda geçirebilir.

 6. 10 aylık kızım için doktor bakso damla verdi. İki gundur kullanıyoruz ama kızım iki gundur surekli uyku halinde. Acaba baksonun böyle bir yan etkisi var mı?

 7. Bakso damla formu içeriğinde şeker ve alkol gibi yardımcı maddeler içermediğinden şuruplar gibi 1 ayda bozulmaz. Ancak hava ile temas ettiğinden yinede çok uzun süre saklamamak gerekir.

 8. Bakso damla açıldıktan ne kadar sonra bozulur lütfen acil

 9. Bakso damla açıldıktan ne kadar sonra bozulur lütfen acil

 10. Doktor oğluma bakso damla probiyotik verdi ama oğlum 1 yaşını geçmedi bile üzerinde 4 yaş yazıyor. Buradaki yorumları okudum sanırım kullanabilirim.

 11. bebeğime kullanıyorum 4 yaş üstü yazıyor ama doktor olur dedi bi sakıncası yokmuş.

 12. Nakdi damlayi 2 yaş çocuk için kaç defa kaç damla kullanmalıyız bilen varmi

 13. Doğumdan itibaren veriliyor. Fiyatı 42,5 ₺ doğrudur bende güncelledim şuan.

 14. Selamlar,
  2 yadindaki cocuklara Bakso damlasindan verebilirmiyiz cünkü 4 yas üstü yaziyor..?
  Üstelik 37 tl yaziyor sitenizde ama eczaneden 42 tl aldilar..?

 15. Buket Hanım daha yeni gördüm mesajınızı, evet cok az vermiştim Bakso damlayi. Bizim doktorumuz işinde çok iyi,ona güvendiğim için vermiştim. Gecmis olsun herkesin cocuklarina

 16. eczanelerde bulabilirsiniz. internetten şipariş vermeyin, sahte olma ihtimali yüksek.

 17. Ben ersin yetkin iki cocugum da kullandim biri Halen kullaniyor suan 6 aylik ama manisa da suan bulunmuyor o nedenle internetten siparis edecegim

 18. çocuğum 2,5 yaşında dr yazdı ama kullanabilirmiyim 4 yaşın altındaki çocuklar kullanamaz diye okudum

 19. bifidobakteriler anne sütünde de bulunur sakıncası olmaz

 20. 3,5 aylık kızıma da yazdı ecz aldık evde okuyunca 4_10 yaş göre deyince ne yapacağımızı şaştık niye doktor bunu bebeklere yazıyor anlamak mümkün değil

 21. Bence bakso saşenin bu duruma bir etkisi olmaz. Çünkü bakso saşenin içerdiği probiyotikler zaten insan bağırsak florasında bulunan bakterilerdir.

 22. Doktor 8 yaşındaki torunuma toz halinde olanını verdi ilacın çocuğun kakasının beyaza yakın sarı olmasında etkisi varmı?

 23. Kabızlık ve ishal gibi bağırsak bozukluklarında kullanılabiliyor

 24. Benimde 4 aylik oğluma verdi bugün doktor, damlanın üzerinde 4-10 YAŞ yaziyo tedirgin oldum bende verdiniz mi siz

 25. Doktor verdi kızıma bu ilaci, ilaci aldiktan sonra farkertim 4-10 yas arasi cocuklar icin oldugunu

 26. 4 yaşından sonra uygun görülmüş.Tarım Bakanlığı onaylı olduğu için belirli kriterler uygulanmak zorunda. Bakso damla bebeklerde kullanılabilir Çünkü bakso damla içerisindeki bifidobakteriler anne sütünde zaten var. Özellikle sezaryen yöntemi ile doğan bebeklerde öneriliyor. Herşeye rağmen anne sütü varsa en iyisidir çünkü anne sütü bebeğin gelişimine göre değişkenlik gösterir.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740