Bel Fıtığı Tedavi Yöntemleri

Bel fıtığı tedavi yöntemleri

 

Bel fıtığı ameliyatlarında amaç siniri baskıdan kurtarmak ve fıtıklaşan diski temizlemektir. Uzun yıllardır bel fıtığı ameliyatı sonrası hastaların tamamen iyileşememesi ve hastalığın tekrar nüksetmesi durumunda tıp çalışanları farklı metotlar arayışına girmişlerdir. Ameliyatsız tüm çabalara rağmen rahatlatılamayan hastalarda farklı tedavi yöntemleri uygulanması gerekir.

 

 

 

Kayropraktik tedavisi uzun zamandır ülkemizde uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Bu tedavi elle yapılan bir tedavi şeklidir. Dünya sağlık örgütü tarafı dan onaylanmış bir tedavi yöntemidir.

fitik2

Antalgictrak robot uygulaması ile iyi sonuçlar alındığı görülmektedir. Bu uygulama ile çoğu hastada rahatlama sağlanmıştır. Tedavi süresi hasta vücudunun tedaviye yanıt vermesi durumuna bağlı olarak değişir.

fitik-2

Epidural steroid enjeksiyonu tedavisi bel fıtığı ağrılarını büyük ölçüde azaltır. Jelimsi bir sıvı olan bu enjeksiyon vücuda enjekte edildiği andan itibaren bozuk diske ulaşarak sinirin rahatlamasını sağlar.

fitik-3

Transforaminal enjeksiyon fıtık oluşan bölgedeki ödemi ortadan kaldırmak ve ağrıları azaltmak amacıyla yapılır. Bozuk diskin çevresinde sinir baskısını azaltarak büyük ölçüde ağrıyı azaltır.

fitik

Bunların dışında bel fıtığı tedavisi için lazer ameliyatı ve diskektomi denilen ayakta tedavi yöntemleri kullanılır. Kemonükleozis denilen yerinden kaymış diskin eritilmesi metodu uygulanabilir. Bu tedavi yönteminde istirahat ve fizik tedavi yöntemleri ile birlikte rahatlama sağlanır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740