Benzamycin jel nedir? Ne için kullanılır?

benzamycin-jel

BENZAMYCİN JEL NEDİR?

Benzamycin jel akne oluşumunun önlenmesi ve mevcut aknenin iyileşmesi için kullanılır. Sivilce olan bölgeye bir miktar sürülerek en az 1 saat bekletip yıkanmalıdır.

Benzamycin jel hazırlanışı: Kutu içerdiğinden çıkan cam şişe içerisinde %70 etil alkol bulunur. Bu etil alkolü ince plastik şişede bulunan eritromisin içerisine döküp kapağını kapatıp karıştırın. Daha sonra hazırladığınız karışımı benzoil peroksit içeren büyük plastik kutunun içerisine boşaltıp karıştırın. Her kullanımdan önce içerisindeki plastik çubuk ile karıştırın.

Benzamycin jel hazırlandıktan sonra 2° ve 8° arasında buzdolabında saklanmalıdır. Karıştırıldıktan sonra 3 ay içerisinde tüketilmelidir.

BENZAMYCİN JEL KULLANMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!

Benzamycin jel içerisinde bulunan maddelere karşı alerjiniz olabilir. Bu yüzden ufak bir bölgeye az miktarda sürüp biraz beklenmelidir. Sürülen bölgede herhangi bir kızarıklık ve kaşıntı hissi oluşursa yada boğazda şişme veya nefes almada zorluk çekilirse sizin benzamycin jel içerisinde bulunan maddelere alerjiniz var demektir. Size bu ilacı öneren doktorunuza başvurabilirsiniz.

Benzamycin jel ülseratif kolit ve diğer bağırsak enfeksiyonları geçiren veya geçirmiş olan kişiler tarafından dikkatli kullanılmalıdır.

Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılması sakıncalıdır.

Göz ile temas ettirilmemeli eğer yanlışlıkla göze kaçarsa bol su ile yıkanmalıdır.

Benzamycin jel uygulanacak bölgede herhangi bir tahriş, yara ve yanık varsa kullanmayın veya tahriş olmuş bölgeye uygulamayın.

Benzamycin jel tedavisine başlandığından sonra ciltte aşırı kızarıklık ve kuruluk meydana gelir ise doktorunuza danışınız.

BENZAMYCİN JEL NASIL KULLANILIR?

Benzamycin jel doktorunuz tarafından belirtilmediği takdirde sabah ve akşam üzere günde 2 defa uygulanır.

Akneli bölgeyi sabun veya temizleme jeli ile temizleyin. Sonrasında ise kuru cilde benzamycin jeli ince tabaka halinde sürün. Ortalama 1 saat bekletildikten sonra yıkayabilirsiniz.

BENZAMYCİN JEL YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Benzamycin jelin yaygın görülen bir yan etkisi belirtilmemiştir. Seyrek olarak ciltte yanma, kaşıntı, kuruluk ve şişkinlik görülebilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740