Bepanthen plus krem nedir? Ne için kullanılır?

bepanthene-plus-krem

Bepanthen plus krem nedir?

Bepanthen plus krem, yara, tahriş ve yanık kremi olarak kullanılabilen dekspanthenol ve klorheksidin içerikli cilt bakım kremidir. İçerdiği dekspanthenol, B5 vitamininin ön maddesi olduğundan cilde uygulandığında B5 vitaminine dönüşerek ciltte koruyucu tabaka oluşturur ve cildin yenilenmesini sağlar. İçerdigi diğer madde klorheksidin ise bakterilere karşı güçlü bir antiseptik olduğundan deri enfeksiyonlarında etkili olmaktadır.

Bepanthol plus krem içeriği nedir?

1 gram bepanthen plus krem içerisinde 50 mg dekspanthenol, 5 mg klorheksidin ve diğer yardımcı maddeleri içerir.

Bepanthen plus krem ne için kullanılır?

Yara

Bepanthen plus krem, kesi yarası, yatak yarası ve cerrahi yaralarda açık olan deride enfeksiyon oluşmaması için kullanılır.  Derinin bakımını yaparak hızla iyileşmesine yardımcı olur. Ancak sabun ve diğer antiseptikler ile birlikte kullanıldığında daha fazla tahrişe neden olabileceğinden antiseptik madde olarak bepanthen plus krem veya sadece diğerlerini kullanınız.

Yanık

Bepanthen plus krem 2. ve 3. derece yanıklarda cildi nemlendirerek iyileşmesine yardımcı olur. İçerdiği klorheksidin sayesinde enfeksiyon oluşmasını önler. Ancak güneş yanıklarında kullanılmamalıdır.

Meme bakımı

Emziren annelerde göğüs ucu çatlaklarını önlemek ve oluşan çatlağı gidermek amacıyla kullanılabilir. Emzirdikten sonra sürülmeli ve emzirmeden önce mutlaka yıkanmalıdır.

Egzama ve mantar

Bepanthen plus krem egzama ve mantar tedavisinde kullanılabilir. Egzamada cildin daha hızlı toparlanmasını sağlamak, mantar enfeksiyonlarında ise antiseptik özelliği sayesinde bakterileri etkisiz hale getirmek için kullanılır.

Bepanthen plus krem kullanırken dikkat edilmesi gerekenler!

Bepanthol plus krem klorheksidin içerdiğinden dolayı hassas bölgelere temas etmesinden kaçınılmalıdır. Ağız içine uygulanmamalı, göze kaçırılmamalı ve vajinaya sürülmemelidir. Kulak zarı delik olan kişiler kulak içine sürmemelidir.

Hamile bayanlar tarafından kullanımı önerilmez. Emziren anneler göğüs uçlarında az miktarda  ince tabaka halinde kullanabilir.

Bepanthen plus krem kullanımı

Bepanthen plus krem açık yara için kullanılacak ise yaranın içine değil, etrafına sürülmelidir. Yara üzerine sürüldüğünde yarayı iyileştiren cilt hücrelerini öldürerek yaranın iyileşmesini yavaşlatabilir. Ancak açık yara dışında sıyrık vb durumlarda üzerine sürülebilir. Günde 2 veya 3 defa ince tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bepanthen plus krem nedir? Ne için kullanılır? (14 Yorum)

  1. Roaccute tedavisinde kullanılabilecek en çözümcül krem. Dudaklarım nerdeyse hiç soyulmuyor. İlacı kullandığımı kimse anlayamıyor bu krem sayesinde.

  2. Senelerden beri kullandığım ve evimde sürekli bulundurduğum bir krem, çok memnunum.

  3. Sivilceler için kullanıyorum çok etkili ve çok memnun kaldığım bir krem herkese tavsiye ediyorum.

  4. Bepanthen plus krem yaranın tam üzerine mi sürülmeli yoksa kenarlarına mı sürülmeli?

  5. Sivilce için kullanmayın iyi gelmiyor ben kullandım sonuç alamadım.

  6. Bepanthene plus kremi çok eskilerden beri kullanıyorum, ellerime yüzüme vücüduma tahriş olduğunda sürüyorumama bilmediğimiz birşey varmış yaranın üzerine sürmemek gibi

  7. Uçuk viral enfeksiyondur, bepanthene plus krem bakteriyel enfeksiyonlarda etkili ancak viral enfeksiyonlarda etkinliği belirtilmemiştir.

  8. sadece nemlendirici olarak kullanmak doğru olmaz, özellikle yüz bölgesi için nemlendirici kremlerden tercih edin.

  9. Yüz bolgesine nemlendirici olarak kullanabiliyormuyuz acaba


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740