Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nerelerde Kullanılır?

Bepanthol krem nedir?

Bepanthol krem cilt sağlığı ve cilt bakımında kullanılan su bazlı kremdir. Su bazlı olması deriden hızlı bir şekilde emilnesini sağlar. Hızlı emilen bepanthol krem ani rahatlama sağlar. El ve yüz bölgesi başta olmak üzere tüm cilt tahrişlerinde kullanılması uygundur.

Eski ismiyle bepanthene krem, yeni ismiyle bepanthol cilt bakım kremi olarak bilinir. Eski bepanthene kreme göre içeriği geliştirilmiş ve etkisi arttırılmıştır.

Bepanthol krem, içerisindeki ptovitamin B5 ile cildi besler ve daha kısa sürede onarılmasına destek olur. Cildinizi nemli tutarak daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Bepanthol cilt bakım kremi nerelerde kullanılır?

Kuruluk

Çoğunlukla kış aylarında oluşan ciltteki kuruluklar; kaşıntıya, hassasiyete ve çatlamalara neden olmaktadır. Soğuk havalarda oluşan kuruluk ciltte yanma gibi olumsuzluklar yapabilir. Bepanthol cilt bakım kremi kuruluk olan bölgelere dairesel hareketlerle hafifçe sürülür. Sürüldüğünde cilde hızlı bir şekilde emilir ve rahatlama sağlanır.

Tahrişlerde

Farklı sebeplerden kaynaklanan cilt tahrişlerinde bepanthol kremin onarıcı ve besleyici özelliği sayesinde rahatlama sağlanır. Sürtünmeden dolayı tahriş olan derinin nemlenmesini sağlar. Açık yaralar hariç, diğer cilt tahrişlerinde kullanılması uygundur.

Kızarıklık

Herhangi bir cilt hastalığının iyileşmesinden sonra cilt üzerinde kızarıklık oluşma riski vardır. Örneğin alerjik reaksiyon sonrasında cilt üzerinde oluşan kızarıklıkların giderilmesinde kullanılabilir. Ayrıca iyileşen yara enfeksiyonundan sonra cildin daha hızlı toparlanması için kullanılabilir.

Döküntü

Cilt döküntüleri cilt hastalıklarından, soğuk havalardan veya kimyasallara maruz kalmış deride oluşan döküntülere karşı kullanılabilir. Kimyasal maddelere en fazla maruz kalan ellerin, bakımını ve onarımını yaparak sağlıklı bir görünüm kazandırır. Ciltte oluşan deformasyonun giderilmesini sağlar.

Yanık

Ufak çaplı yanıklarda  cildin nemlenmesini sağlar. Nemli kalan cilt daha kısa sürede toparlanır. Ayrıca güneş yanıklarında kullanılması uygundur. Güneş yanıklarından kaynaklanan ağrıyı ve yanma hissini alır. Nemlendirici etkisiyle cildin bakımını yaparak hızlı iyileşme sağlar.

Emziren annelerde

Emziren annelerde göğüs ucu çatlaklarının önlenmesi amacıyla kullanılabilir. Göğüs ucunu çatlamalara ve tahrişlere karşı korur. Her emzirme sonrası az miktarda bepanthol krem göğüs uçlarına sürülebilir. Emzirmeden önce göğüs uçları silinmeli veya yıkanmalıdır.

Karın çatlakları

Hamile bayanların korkulu rüyası olan karın çatlaklarının oluşmasını büyük ölçüde önler. İçeriğindeki besleyici ve nemlendirici maddeler ile cildi besler ve elastik yapısının korunmasını sağlar. Sürüldüğünde hızlı şekilde emilir ve kişiye rahatsızlık vermez.

Yatak yaralarına

Yatalak hastaların belirli bölgelerinde oluşan yatak yaralarının tedavi edilmesinde ve oluşmasını önlemek için kullanılabilir. Yatalak hastalarda yatak yarası oluşması muhtemel olan bölgelere günlük olarak sürüldüğünde yara oluşması büyük ölçüde engellenmiş olur.

Bepanthol cilt bakım kreminin içeriği

 • Aqua
 • Panthenol
 • Isopropyl myristate
 • Cethyl alcohol
 • Stearly alcohol
 • Propylene glycol
 • Lanolin
 • Potassium cetyl phosphate
 • Phenoxyethanol
 • Pantolactone

Bepanthol cilt bakım kremi kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Bepanthol  cilt bakım kremi göze temas ettirilmemelidir. Kullanmadan önce cildinizin veya kolunuzun ufak bir bölümüne sürün ve biraz bekleyin. Herhangi bir kızarıklık ve kaşıntı durumu yoksa kremi kullanabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nerelerde Kullanılır? (2 Yorum)

 1. Güneş yanığında çoğu zaman kaşıntı olur. Bepantholden kaynaklanma olasılığı düşük

 2. güneş yanığı için kullandım fakat kaşıntı yaptı!!!
  bu durum normal mi?


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740