Bepanthol Dudak Bakım Kremi

BEPANTHOL LİPPENCREME

Bepanthol dudak bakım kremi çatlamış, kurumuş ve dış etkenlerden zarar görmüş dudakların nemlendirilmesi ve onarılması için kullanılan kozmetik bir kremdir. Özellikle kış aylarında soğuk havalardan kaynaklanan dudak çatlaklarında yüksek nemlendirici etkisi sayesinde en kısa sürede dudakları nemlendirir ve sağlıklı görünüme kavuşturur.

Bepanthol dudak bakım kreminin içeriğinde gliserin, panthenol gibi etken maddelerin yanı sıra en önemlisi B5 vitamini bulunmaktadır. B5 vitamini onarıcı etkisi ile cildin yenilenmesini sağlar. İçeriğindeki diğer güçlü nemlendirici maddeler dudakların nemli kalmasını ve dış etkenlerden korunmasını sağlar.

DUDAK NEDEN KURUR?

  • Soğuk hava

Soğuk ve rüzgarlı hava dudakların kurumasına neden olmaktadır. Soğuk havalarda dudaklarda nem dengesi sağlanamadığı için kuruma gerçekleşir. En önemli etken rüzgarlı hava, dudakların kurumasına ve zararlı dış etkenlere maruz kalmasına neden olur.

bepanthol-dudak

  • Sıcak hava

Sıcak havalarda vücudun susuz kalması ile birlikte dudaklarda kuruma başlar. Günlük su tüketimi, vücudun ihtiyacından az olması halinde dudaklarda ve ağızda kuruluk belirtileri başlar. Ayrıca güneşin zararlı ışınları dudakların çatlamasına neden olmaktadır.

  • İlaç kullanımı

İlaç kullanımına bağlı olarak dudaklarda kuruluk gerçekleşebilir. Özelikle akne tedavisinde kullanılan ve cildin kurumasına neden olan ilaçlar aynı şekilde dudaklarda kurumaya neden olur. Antibiyotik türevi ilaçların yan etkileri, dudaklarda kuruluğa neden olabilir.

bepanthol-dudak-kremi

BEPANTHOL DUDAK KREMİ NASIL ETKİ EDER?

Bepanthol dudak kremi geniş ve nemlendirici içeriği ile hızlı etki yapmaktadır. Kurumuş dudakları anında nemlendirerek rahatlatır.

Bepanthol dudak bakım kremi dudakların üstünde koruyucu tabaka oluşturarak dış etkenlerden zarar görmesini engeller. İçeriğindeki Provitamin B5, dudaklarda onarım sağlar ayrıca koruyucu bariyer oluşturur.

Bepanthol dudak bakım kremi içeriğinde bulunan E vitamini cildin onarılmasının ardından yaşlanmayı geciktirici etkisi ile dudakların bakımını yapar.

bepanthol-dudak-bakim-kremi

BEPANTHOL DUDAK KREMİ NASIL KULLANILIR?

Bepanthol dudak bakım kremi günde 3 veya 4 defa dudaklara sürülebilir. Yuvarlak başlığı sayesinde el değmeden sürülebilir. Çok fazla bastırmadan hafifçe sürülmelidir. Sürdükten iki dudağı birbirine sürterek kremin yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Bepanthol dudak kremi güncel fiyatı: 17 TL

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ağustos 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bepanthol Dudak Bakım Kremi (1 Yorum)

  1. Geçen sene kışı bepanthol dudak kremi ile atlattım çatlamasını beklemeden sabah evden çıkarken bepanthol dudak kremini sürüyorum hiç problem yaşatmadı.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740