Bepanthol onarıcı bakım merhemi ne işe yarar?

bepanthol-onarici-bakim-merhemi

BEPANTHOL ONARICI BAKIM MERHEMİ NEDİR?

Bepanthol onarıcı bakım merhemi içeriğinde yoğun nemlendirici maddeler barındıran ve vücutta meydana gelen ileri derece kuruluk ve çatlaklarda kullanılan cilt onarıcı ve bakım merhemidir. Cildi nemlendirerek pürüzsüz ve yumuşak bir cilt yapısı oluşmasını sağlar. İçerdiği Provitamin B5 ile cildin doğal bariyer yapısını güçlendirerek dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar. İçeriğinde kortizon vb zararlı bir madde bulunmaz. Bu nedenle uzun süre kullanılmasında her hangi bir sakınca görülmemiştir.

Bepanthol onarıcı bakım bakım merhemi içeriği nedir;

Su, lanolin, sıvı parafin, petrol, panthenol, tatlı badem yağı, balmumu ve koruyucu maddeler içermektedir.

BEPANTHOL ONARICI BAKIM MERHEMİ NE İÇİN KULLANILIR?

Bepanthol onarıcı bakım merhemi diğer bepanthol çeşitlerine göre koyu kıvamlı olduğundan nemlendirici özelliği yüksektir. Bu nedenle vücuttaki kuruluk, çatlaklık ve tahrişlerde kullanılır. Yoğun nemlendirici ve yağlı yapısı olduğundan yüz bölgesine sürülmesi önerilmez.

BEPANTHOL MERHEM NERELERDE KULLANILIR?

Topuk çatlakları

Topuk çatlağı çoğunlukla ev hanımlarında gerçekleşen topuğun kuruması ile oluşan bir problemdir. Topuk çatlağı için bepanthol onarıcı merhem kullanıldığında en kısa sürede iyileşme sağlanır. Yüksek nemlendirici özelliği sayesinde bozulmuş dokuyu onarır ve korur. Bepanthol merhemi kullanmadan önce törpü ile kuru kısımları törpüleyebilirsiniz. Ölü dokulardan arınmış cilt daha çabuk iyileşir.

Diz ve dirseklarde kabuklanma

Bepanthol onarıcı bakım merhemi dizlerde ve dirseklerde oluşan kuruluk ve buna bağlı olarak çatlama ve kabuk oluşumunun giderilmesinde kullanılabilir. İçeriğindeki Provitamin B5 sayesinde cildi onarır ve korur.

Bepanthol onarıcı bakım merhemi yukarıda bahsettiğimiz problemlerde ve bunlara benzer problemlerde cildin nem dengesini sağlayarak etkili bir çözüm olabilir. Cildi yumuşatır ve dış etkenlere karşı koruyucu tabaka oluşturur.

BEPANTHOL ONARICI BAKIM MERHEMİ NASIL KULLANILIR?

Bepanthol onarıcı bakım merhemi tahriş, kuru ve çatlak olan bölgelere az miktarda el ile fazla bastırmadan sürülebilir. Merhem tam olarak cilt tarafından emilene kadar sürme işlemine devam edin. Bepanthol onarıcı bakım merhemi sabah ve akşam sürülebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740