Bepanthol pişik merhemi özellikleri

BEPANTHOL PİŞİK MERHEMİ NEDİR?

Bepanthol pişik önleyici merhem çocuklarda ve bebeklerde pişik oluşumunu önlemek ve oluşan pişiğin iyileşmesini hızlandırmak amaçlı kullanılan bebek pişik merhemidir. Hassas olan bebek cildini pişik oluşturabilecek dış etkenlere karşı korur. Koruyucu, renklendirici ve antiseptik (mikrop öldürücü) madde içermez. Yeni doğan bebekler dahil tüm ciltlerde kullanılabilir.

Bepanthol pişik önleyici merhem 30 gramlık ve 100 gramlık tüplerde tüketime sunulmuştur.

Bepanthol 30 gram pişik merhemi güncel fiyatı: 15,90 ₺

Bepanthol 100 gram pişik merhemi güncel fiyatı: 32,45₺

Bebeklerde pişik oluşumunu tetikleyen bazı dönemler vardır. Özellikle bu dönemler içerisinde pişik oluşma ihtimali yüksektir. Bu dönemlerde pişik oluşumunu önlemek amaçlı bepanthol pişik önleyici merhem kullanılabilir.

BEBEKLER NE ZAMAN PİŞİK OLUR?

Katı gıdaya geçiş: Bebeklerde anne sütünden katı gıdaya geçtiğinde bebeklerde pişik oluşma ihtimali yüksektir. Katı gıdaya başlama döneminde bepanthol pişik önleyici merhem kullanılması halinde pişik oluşma riski en aza iner.

Diş çıkarma: Dış çıkarma döneminde muhtemelen bebeklerin poposunda pişik oluşur. Bu dönemde pişik oluşumunu önlemek için kullanılabilir.

Antibiyotik tedavisi: Antibiyotik kullanımı esnasında pişik problemi yaşanma olasılığı yüksektir. Ayrıca emziren annelerin kullandığı antibiyotik süt ile bebeğe geçer ve bu durum da bebeklerin pişik olmasına neden olabilir.

Bebeklerde pişik oluşumunu tetikleyen başlıca nedenler bunlardır. Böyle durumlarda bepanthol pişik önleyici merhem ile bebeğinizin cildinde koruyucu tabaka oluşturarak önlem alabilirsiniz.

BEPANTHOL PİŞİK ÖNLEYİCİ MERHEM NASIL ETKİ EDER?

Bepanthol pişik merhemi içeriğindeki lanolin ile cildi besler ve nemlendirir. Bebeğin cildinin kurumasını önleyerek pişik enfeksiyonunun oluşmasını büyük ölçüde engeller.

Bepanthol pişik önleyici merhem bebeğinizin cildinde koruyucu tabaka oluşturarak dış etkenlerden  cildin etkilenmemesini sağlar. Her alt değişiminden sonra ince tabaka halinde bepanthol pişik merhemi sürmek bebeğinizin cildini pişikten ve tahrişten korur. Bepanthol pişik merhemi içerisinde bulunan Provitamin B5, cildi besleyerek cilt bariyerinin güçlenmesini sağlar. Cildin dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlar.

BEPANTHOL PİŞİK ÖNLEYİCİ MERHEM NASIL KULLANILIR?

Bepanthol pişik önleyici merhem bez değişiminden sonra kuru cilde sürülmelidir. Pişikten koruma amaçlı kullanılır. Ancak pişik belirtisi var ise kızarıklık oluşan bölgelere günde 3-4 defa sürülebilir. İnce tabaka halinde sürülmesi yeterlidir.

bepanthol-baby-pisik-merhemi

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Ekim 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740