Bepanthol sensiderm nedir? Ne için kullanılır?

Bepanthol sensiderm nedir?

Bepanthol sensiderm, tahriş olmuş ciltlerde kaşıntı ve kızarıklığı önlemek için kullanılan ve kortizon içermeyen cilt bakım kremidir. Özellikle atopik dermatit, egzama, kuru ciltlerde ve alerjik reaksiyon gösteren ciltlerde yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliği ile kullanılmaktadır.  Tahriş olmuş cildin yenilenmesini sağlar ve cildin onarılmasını destekler. Kortizon içermemesi sebebiyle hassas ciltlerde, bebeklerde ve hamilelerde rahatlıkla kullanılabilir. Dünya uzman panelinde 7 altın standart içermektedir.

Egzama ve alerji gibi cilt enfeksiyonlarında kaşıntı oldukça enfeksiyonun iyileşmesi uzun sürmektedir. Kaşınan bölge tahriş olur ve enfeksiyonun çoğalmasına sebebiyet verir. Kaşıntı var olduğu sürece enfeksiyonun çoğalma riski artar. Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem sayesinde, derideki kızarıklık ve kaşıntı azalır ve enfeksiyonun iyileşme süreci kısalır.

Ciltte Kaşıntı nasıl gerçekleşir?

Kaşıntı kişide gerginlik ve huzursuzluk yaratan, bir çok aktiviteden uzak kalmaya sebep olan, çoğu zaman derideki kuruluğa bağlı cilt problemidir. Bakteri, virüs, zararlı maddeler, zararlı mikroorganizmalar ve isilik, kurdeşen gibi hastalıklar cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olmamaktadır. Tahriş olan ciltte yeterli nem dengesi sağlanamadığı için kaşıntı hissi oluşur.

bepanthol sensiderm krem

Kaşıntıya neden olan hastalıklardan bazıları şunlardır;

Egzama: Cilt kurulduğundan dolayı kaşıntı hissi oluşturur.

Sedef: Cildin pul pul dökülmesi, kuruluk ve tahrişten dolayı oluşan kaşıntı hissidir.

Ürtiker: Ürtiker veya kurdeşen olarak ta bilinir. Kızarıklık ile birlikte kaşıntı oluşturur.

Güneş yanığı: Güneş yanığı oluştuğunda cilt yeterli nemi kazanamaz. Böylelikle kaşıntı hissi oluşur.

Yukarıda sayılan kuruluğa ve alerjik reaksiyona bağlı olan tüm rahatsızlıklarda bepanthol sensiderm kortizon içermeyen kaşıntı kremi kullanılabilir.

Bepanthol sensiderm krem içeriği:

bepanthol-sensiderm-krem-icerigi

bepanthol sensiderm kasinti giderici krem

Bepanthol sensiderm krem nasıl kullanılır?

Bepanthol sensiderm krem bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde kullanımı uygundur. Açık yaralara kullanımı önerilmemektedir. Kuruyan ve kaşıntı oluşan bölgelere günde 2 veya 3 defa sürülebilir. Bepanthol sensiderm krem cilde sürüldüğünde cilt tarafından tam olarak emilmesi ve kıyafetlere bulaşmaması için kuruması beklenmelidir.

bepanthol sensiderm kasinti giderici krem

Bepanthol sensiderm kremin yan etkisi var mı?

Bepanthol sensiderm krem, kortizon içermediğinden dolayı yan etki söz konusu olmayabilir. Bepanthol sensiderm krem kullanıldıktan sonra herhangi anormal bir durum görülürse doktorunuza veya eczacınıza başvurunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bepanthol sensiderm nedir? Ne için kullanılır? (5 Yorum)

  1. Bende çok işe yaradı kaşıntı olan bölgeye sürdüğümde kısa sürede kaşıntıyı kesiyor.

  2. Dudak için hazırlanmış olan ayrı formu var onu kullanabilirsiniz.

  3. Bepanthol sensiderm sürdükten sonra kızarıklık ve kaşıntı durumu oluşuyorsa kullanmayı bırakın, demekki içeriğindeki maddelerden birine veya birkaçına karşı alerjiniz var.

  4. Benim yuzumun kilcaldammarla ince ve ben bepanthol sensiderm kullaniyorum ve surekli kizariyor bana bir bilgi vermisiniz bu kizarikligi nasil onleye bilirim


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740