Beyaz Çayın Faydaları

Beyaz çay nedir?

Beyaz çay, çay bitkisinin olgunlaşmamış yapraklarından seçilerek elde edilir. Yapraklar toplandıktan sonra çeşitli işlemlerden geçirilerek kurutulur. Kurutulan yapraklar paketlenerek kullanıma sunulur. Aynı bitkiden üretilmelerine rağmen tatları birbirinden farklıdır. Beyaz çayın üzerindeki tüyler çayın tadını oluşturmaktadır. Hafif ve yumuşak tadı sayesinde içimi kolaydır. Kalp hastalığında, cilt hastalıklarında ve zayıflamaya yardımcı olarak kullanılabilir.

Beyaz Çayın faydaları nelerdir?

Beyaz çay bağırsak hareketlerini hızlandırarak kabızlık sorununu önler ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için yardımcı ürün olarak kullanılabilir. Metabolizmayı hızlandıran beyaz çay vücuttan yağların emilmeden daha fazla dışarı atılmasını sağlar.

Beyaz çay kalp ve damar sağlığı için kullanılabilir. Kalp kaslarını güçlendirerek kalbin kanı daha sağlıklı bir şekilde pompalamasını sağlar. Kan damarlarını yumuşatarak damar tıkanıklığı oluşmasını en aza indirir. Metabolizma hızlandırıcı etkisiyle kan damarlarında biriken yağların yakılmasını ve vücuda enerji vermesini sağlar.

Beyaz çay, cilt sağlığı için kullanılabilir. Cildi sıkılaştırır ve besler. Cilt hücrelerinin hasar görmesini engeller ve sağlıklı bir cilt oluşmasına yardımcı olur.

Beyaz çay, ağız ve diş sağlığı için kullanılabilir. Dişlerde plak oluşumunu önler ve dişlerin daha parlak olmasını sağlar. Diş eti sağlığı ve diş etlerini daha dayanıklı olması için beyaz çay içilebilir. Diş eti çekilmelerini ve ağızda bakteri oluşumunu önler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740