Biogaia Damla Nedir? Ne İşe Yarar?

Biogaia damla nedir?

Biogaia damla, yeni doğan bebeklerde besinlerin veya anne sütünün sindirilmesine yardımcı olan hafif sarı renkli, kokusuz ve tatsız bir solüsyondur. Bebeklerde özellikle prematüre doğan bebeklerde bağırsak gelişimi tamamlanmadığından besinlerin parçalanıp sindirilmesi için çok fazla bağırsak bakterisi devreye girer. Bu bakteriler besinleri parçalarken bağırsaklarda gaz oluşturur. Biogaia damla besinlerin parçalanmasına destek olur. Bu sayede bakteriler çok fazla hava oluşturmazlar.

Biogaia damla aynı zamanda bağışıklık sisteminin bozukluklarında kullanılır. Yeni doğan bebeklerin bağışıklık sisteminde ki bozuklukların giderilmesinde kullanılabilir. Ayrıca ishal, kabızlık, kolik ve mide ağrısında kullanımı mevcuttur.

Biogaia damla içerisindeki Lactobacillus reuteri, insan vücudunda doğal olarak bulunmaktadır. Bu Lactobacillus bakterileri insan vücudunda doğal olarak bulunan bakterilere benzerlik göstererek bağırsak bozukluklarının giderilmesinde yardımcı olur. Şiddetli ishal ve rotaviruse bağlı ishalde etkili olduğu görülmüştür. Diyare ve konstipasyon gibi hastalıkların daha kısa zamanda iyileşmesini sağlamıştır.

Biogaia hangi hastalıklarda kullanılır?

Bebeklerde ve yetişkinlerde gaz giderici

Konstipasyon (kabızlık)

İshal

İnflamatuar bağırsak hastalıkları

Kolik

Biogaia damla nasıl kullanılır?

Biogaia damla doktor tarafından kullanım şekli belirtilmediği durumlarda günde 1 defa 5 damla kullanılması günlük bağırsak florasını dengelemek için yeterlidir. Kullanmadan önce şişe çalkalanmalıdır. Doğrudan bebeklerinin ağzına damlatılabilir yada kaşıkla verilebilir. Emzirme esnasında göğüs ucuna damlatılabilir. Herhangi bir yiyeceğe veya içeceğe karıştırılıp verilebilir.

Biogaia damla kapağı açılmadan önce buzdolabında muhafaza edilmelidir. Kapak açıldıktan itibaren oda sıcaklığında 25° geçmeyecek şekilde saklanabilir. Kapak açıldıktan itibaren maksimum 1 ay içinde tüketilmelidir. Ambalajın üzerine açıldığı tarihi yazarak son kullanım süresini belirleyebilirsiniz. Biogaia damlanın renginde herhangi bir değişiklik hissederseniz damlayı kullanmayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Biogaia Damla Nedir? Ne İşe Yarar? (5 Yorum)

  1. Bebeğime kullandığı en iyi damlalardan bir tanesi küçücük fiyatı pahalı ama, en iyilerinden biri

  2. Ben faydasını gördüm ama biraz
    Fiyatı yüksek gerçekten iyi bir urun

  3. bu damla bir çok bebekte işe yarıyor ancak memnun kalmayanlarda var


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740