Bir Şey Yemeden Diyet Olur Mu?

Bir Şey Yemeden Diyet Olur Mu?

Yaz geldi zinde fit vücut, kadın erkek herkesin hayali. Diyet listesinin genel durumuna bakılmaksızın alelacele başlayıp, forma girmeye çabalıyoruz. Bir anda verirken kiloların da yağdan kasa dönüştüğünü sanıyoruz.

Nelere Dikkat Etmeli

Öncelikle hatırlatmakta fayda var. Amaç sağlıklı zayıflamaksa metabolizmayı zinde tutmak gerek. Vücuda besin girmeden metabolizma ayakta kalamaz. Yani hiç bir şey yemeden zayıflayacağınızı sanıyorsanız ciddi yanılgı içindesiniz.

Beden, organların yakacağı yağı, proteini, karbonhidratı aldığınız besinlerden karşılayacak. Kas sisteminin çalışmasını sağlayan proteinler sayesinde de vücuttaki yağ yakımı sağlanacak. Aç kalmayı seçerseniz vücuttaki yağı atamayacak sadece suyun atımıyla yetinmiş olacaksınız.

Yalnızca Protein Mi Tüketilmeli

Listeler, protein ağırlıklı besinlerden oluşur. Bunların başında tavuk, pirzola, balık gibi etler; salam gibi et ürünleri bulunur. Elbette yoğurt, süt ve kefir elde edilmesi daha doğrusu ulaşılması en kolay süt ürünleri olduğu listelerin adeta kaçış rampasıdır. Protein ağırlıklı bu besinler kişiye tokluk hissi verir ve bağırsakları çalıştırır, yeme ihtiyacını azaltır. Özellikle kefirde bulunan doğal ve iyi huylu bakteriler adeta bağırsak sistemini temizleyerek insan vücudundaki toksinleri atmaya yardımcı olur.

Sabahları Kahvaltıyla Başlamak Gerekir

Sabahları atıştırmalıkta olsa kahvaltısız işe, okula gitmemek gerekir. Bahsettiğimiz gibi vitamin almayan vücut çalışmayı başaramayacak ve yağ yakımı sağlayamayacaktır.

Bu durum yakıtsız bırakılan ve çalıştırılmayı bekleyen araca benzetilebilir. Yakıt doldurulmayan araba nasıl çalışmayacaksa vücutta istenilen besini almadığı müddetçe çalışamayacaktır. Bu yüzden sabahları muhakkak protein içeriği almak gerekir.

Uzmanlar sabahları kahvaltıda  yenilecek en az bir haşlanmış yumurtanın yahut bir bardak sütün tümü gün vücudu zinde tutacağı noktasında toplanır.

Kahve içerek güne başlayan insanlarda gereken besin değerini alamazlar. Zira kahvede bulunan kafein kalbe yalnızca uyarıcı madde etkisi yaratır. Kahve severler bunu gün içinde besin değeri olan vitamin gibi algılasalar da esasen değeri olmayan kalorisiz içecekten başka bir şey değildir.

Gün İçinde Ne Yemeli

İş yerinde oturarak çalışanlar için öğlen arası muhakkak adımlamaları ya da merdiven inip çıkmaları yeterli olacaktır. Ama öğün araları aç kalınması, hiç bir şey yemeyen kişiden farksız olur. Zira yine metabolizma yavaşlar ve kas yağ dengesini koruyamaz.

Gün içerisinde aç kalmak yerine özel karışımlar tüketilebilir. Limonlu su, tarçınlı su, maydanoz suyu, zencefilli su  en rahatlatıcı içeceklerin başında gelir. Gün boyu yemek yemeden aç kalmak  ya da sabahları kahvaltı yapmadan zayıflamaya çalışmak yerine mutlaka kalorisi az enerjisi çok olan besinler tüketilmelidir. Böylelikle sağlıklı ve kalıcı zayıflayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bir Şey Yemeden Diyet Olur Mu? (1 Yorum)

  1. Hiç bir şey yemeden diyet olmaz arkadaşlar diyetisyenlerin önerdiğide bu değil zaten. Yeterli miktarda az yemek. Zaten insan doyduğunu 15 dakika sonra anlıyor, yani çok az yemek yemiş olsanız bile 15 dakika sonra kendinizi doymuş hiissedeceksiniz.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740