Bit Tokası ve Bit Rozeti

Bit tokası ve bit rozeti nedir?

Bit tokası ve bit rozeti  nasıl kullanılır?

Bit tokası ve rozeti , bitleri vücuttan uzak tutmak için kullanılır. Bit tokası kızlar için , bit rozeti ise erkek çocuklar için kullanılmaktadır. Çoğunlukla okula giden çocuklara bit bulaşmasını önlemek için takılmaktadır.

Bit tokası ve rozetinin içeriği nedir?

Bit tokası ve rozetinin içerisinde kâfur  maddesinden bulunmaktadır. Bu maddenin yaydığı koku bitler tarafından sevilmez ve bitleri vücuttan uzak tutar. Toka ve rozet ambalajından çıkarıldığı andan itibaren 3 ay etkili olmaktadır.

Bit tokası ve rozetinin kokusu bazı çocukları rahatsız edebilir. Bu yüzden bazı toka ve rozetlerin içeriğine kafur maddesi yerine bitkisel madde konulmaktadır. Ancak bu bitkisel madde kafur kadar etkili olmayabilir. Bitleri vücuttan uzak tutmak için kafur içeren toka ve rozetler daha güvenlidir.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Koenzim Q10 (CoQ10) başlıklı makalemizde Bağışıklık sistemi, enerji ve Koenzim Q10 hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın