Papatya Sabunu

Papatya sabunu faydaları

Papatya sabunu, saç ve cilt için oldukça faydalı olabilmektedir. Saçlara doğal parlaklık ve dolgunluk verir. Cilt için renk açıcı , beyazlatıcı, temizleyici ve nemlendiricidir. Tahriş olmuş ciltlere bakım yapar ve onarıcı etkiye sahiptir. Kimyasala maruz kalmış saçları besleyerek dökülmeleri ve kırılmaları önler.

Papatya sabunu ciltteki sivilceler için kullanılabilmektedir. Cildi sivilcelere ve kötü görünüme neden olan siyah noktalardan arındırır. Gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar. Yumuşatıcı ve nemlendirici etkisi ile cildi yaşlanmaya karşı korur. Papatya sabunu ile cildinizi temizlerken ilk defasında durulayın ikinci defasında bir kaç dakika cildinizde maske olarak bekletin ve durulayın.

Boyalı ve yıpranmış saçların bakımını ve onarımını yaparak dolgun ve parlak bir görünüm sağlar. Saçları besler   dökülme ve kırılmaları önler. Saçlı deride kepek ve kabuklanma oluşmasını engeller. Papatya sabunu ile saçları yıkarken saçlı deride bir kaç dakika bekletilir ve saçların beslenmesi sağlanır.

Vücut temizliğinde papatya sabunu kullanılması derideki gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar. Kuruluk ve kaşıntı hissini ortadan kaldırır. Ciltteki mantar ve egzama gibi hastalıkların giderilmesinde yardımcı olur. Nemlendirici özelliği sayesinde cilt hastalıklarında hızlı iyileşme sağlar.

Özellikle bayanlarda selülit oluşumuna karşı kullanılabilir. Cildi sıkılaştırıcı etkisinden dolayı selülit oluşumunu önler ve oluşmuş selülitlerin giderilmesinde kullanılabilir.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Kuşburnu Çayının Faydaları başlıklı makalemizde bitkisel çaylar, Kuşburnu çayı ve kuşburnu meyvesi hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın