Pirinç Sabununun Cilde Faydaları

Pirinç sabunu nedir?

Pirinç sabunu, pirinç özleri kullanılarak elde edilen bir sabundur. Pirinç sabunu, içerdiği pirinç özleri sayesinde cilt sağlığı ve cilt beyazlatma için kullanılmaktadır. Sabunlar içerikleri dolayısıyla her cilt tipine uygun olmayabilir. Özellikle kuru ve hassas ciltlerde sabun kullanımı çok fazla önerilmemektedir. Yağlı ciltlerde ise sabun kullanımı yağlanmayı azaltır. Pirinç sabunu sadece pirinçten elde edilmediği gibi içeriğinde farklı kimyasallar bulundurmaktadır. Bu kimyasallar bazı cilt tipleri için uygun olmayabilir. Pirinç sabununu ilk kullanımda ciltte kaşıntı, kızarıklık ve karıncalanma hissi oluşursa kullanmayı bırakın.

Pirinç özlü sabunun cilde faydaları

Pirinç özlü sabun özellikle cilt beyazlatma konusunda oldukça başarılıdır. Yaz aylarında güneşinde etkisi ile yüz bölgesinde oluşan güneş lekeleri ve çiller için kullanılabilir. Bir kaç kullanımdan sonra cilt renginin açıldığını fark edebilirsiniz.

Vücutta oluşan siyahlıkların pirinç özlü sabun ile giderilmesi mümkündür. Özellikle diz ve dirsekteki kalınlaşma ve siyahlaşmalar için kullanılabilir. Renk açıcı özelliği sayesinde siyahlıkların giderilmesini sağlar.

Pirinç özlü sabun cilt enfeksiyonlarında ve sivilcelerin çoğalmasını önlemek amacıyla kullanılabilir. Antiseptik özellikli sabunlar cilt üzerindeki sivilce ve enfeksiyonların ilerlemesini engeller. Sivilceye neden olan siyah noktaların temizlenmesini sağlar.

Pirinç özlü sabun cilt kırışıklıklarının giderilmesinde kullanılabilir. Cildi daha parlak ve sağlıklı hale getirir. Günde 1 defa pirinç sabunu ile yüz yıkamak gün boyunca daha canlı ve daha sağlıklı bir cilt görünümü verir.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Guarana Nedir? Guarana Kremi İnceltir mi? başlıklı makalemizde guarana kremi, Guarana meyvesi ve inceltici hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın