Yeşil Alg’ler(Chlorella)

Yeşil alg’ler nedir?

Yeşil alg’ler tek hücreli yada çok hücreli bitkileri kapsayan, içeriği protein bakımından zengin bitki türlerinin topluluğudur. Daha çok yosunlardan ve tatlı su altı bitkilerinden elde edilir. Protein, klorofil, vitamin ve mineral açısından zengindirler.

Yeşil alg’lerin faydaları nelerdir?

Yeşil alg’ler vitamin ve mineral açısından zengin oldukları için gıda takviyesi olarak kullanılabilir. İçerisindeki protein, vitamin, mineral ve enzimler sayesinde spor yapan kişilerde destek olarak kullanılabilir. Vejeteryan beslenen kişiler yeşil alg’lerin içerisindeki proteinden faydalanabilir.

Diyet yapan ve vücudunda vitamin ve mineral eksik olan kişiler kullanabilirler. Diyet yapan kişilerde yeterince vitamin ve mineral alamadıkları için vücutta halsizlik ve yorgunluk oluşabilir. Yeşil alg’ler zengin içeriğiyle diyet yapan kişiye destek olur.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Kızılcık (Cranberry) başlıklı makalemizde cranberry, Kırmızı ayı üzümü ve Kızılcık hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın