Boş gebelik nedir? Belirtileri Nelerdir?

Boş gebelik 

 

 

Boş gebelik , normal gebelik seyrinin aynısıdır. Babadan gelen spermler ile anne yumurtaları rahim içinde buluşarak rahim duvarına tutunur ve gelişmeye başlar. Normal gebelik gibi ilerleyen durumun olumsuz tarafı kesenin içinin boş yani embriyo bulunmamasıdır.

Normal gebelikle belirtileri aynıdır. Bulantı , kusma , kasık ağrısı vs. boş gebelikte de görülmektedir. Gün geçtikçe koyu renkli akıntı oluşabilir. Boş gebeliğin nedenleri arasında babadan gelen spermlerin kalitesiz olmasıdır. Boş gebelik bir kaç ay veya birkaç hafta sonra düşükle sonuçlanır. Genetik veya kalıtsal bir problem yoksa bir sonraki denemelerde çocuk sahibi olunabilir.

Boş gebeliğin tespiti için ilgili uzman hekim tarafından ultrason cihazları kullanılır. Her şey normal ancak keseden kalp atışı duyulmadığı anda boş gebelik olduğu tespit edilir. Birden fazla boş gebelik oluşması durumunda  anne ve babanın tedavi edilmesi gerekir. Spermlerin kalitesi arttırılması için ilaç tedavisine başlanılır. Anne adaylarının boş gebelikten dolayı kürtaj olmak zorunda kalması endişe edilecek bir durum değildir. Bir daha ki yumurtlama döneminde hamile kalınması durumunda hiç bir sakınca  yoktur.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740