Boyalı Saçlar İçin Saç Bakımı

Boyalı ve yıpranmış saçlar

Saç boyası içerdiği kimyasal maddeler ile saçların zayıflamasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Saç boyası haricinde saçlara uygulanan işlemler saçları yıpratır. Saçlar ilk boyandığı gün oldukça sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanır. Ancak bir kaç yıkama sonrasında saçlar matlaşır ve daha kırılgan hale gelir. Kimyasal işlemden dolayı yıpranmış saçlara gerekli bakım yapılmaz ise saçlar giderek daha zayıf bir hale gelir ve dolgunluğunu kaybeder.

Saçlar hangi işlemlerde zarar görür?

Boya

Saç boyası içerisindeki kimyasallar saçlara ciddi boyutta zarar verir. Saçların dökülmesine ve kırılmasına neden olur. Saçlar boyandıktan bir süre sonra bakımı yapılmadığı takdirde hoş olmayan bir görüntü alır. Saçlara boya üstüne boya artırmak daha fazla yıpranmasına ve normalden çok daha fazla saç dökülmesine neden olur.

Saç kurutma makinesi

Saç kurutma makinesi saçlara ve saç derisine zarar verir. Saçların çok sıcak havaya maruz kalması zayıflamasına ve incelemesine neden olur.

Saç düzleştirici

Saç düzleştiriciler saçların yanmasına ve zarar görmesine neden olmaktadır. Saç düzleştirici saçların dolgunluğunu kaybetmesine ve zayıflamasına neden olur. Saçlar çok fazla ısıya maruz kaldığında canlılığını yitirir.

Dış etkenler

Güneşin zararlı ışınları saçları yıpratır. Kullanılan ucuz ve ph değeri saç tipinize uygun olmayan şampuanlar saçlarınızı zayıflatır ve dökülmeleri artırır.

Boyalı saçlar için saç bakımı nasıl yapılır?

Boyalı saçlar dahil zararlı etkenlere maruz kalan saçların bakıma ihtiyacı vardır. Sadece haftada 1 defa saçlarınıza maske uygulayarak saçlarınızı daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Boyalı saç bakımı için gerekli malzemeler

1 adet yumurta sarısı

1 kaşık bal

1 kutu E vitamini ampulü

1 kutu C vitamini ampulü

20 cc badem yağı

20 cc argan yağı

20 cc zeytin yağı

Hazırlanışı ve kullanılışı

Temin ettiğiniz malzemeleri bir kabın içine boşaltarak karıştırın. Saçlarınızı yıkayın ve iyice kurulamayın. Nemli saça hazırladığınız karışımı ellerinizle saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Daha sonra tarak yardımı ile saçlarınıza dağıtın. Ortalama 1 saat bekledikten sonra tekrar yıkayın.

Saçlar insanlar için bir objedir. Saçlarınızın daha sağlıklı görünmesi sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Boyalı Saçlar İçin Saç Bakımı (1 Yorum)

  1. Saçlarım artık yaptığım işlemlere daha fazla dayanamadı yıpranmışlık hiç gitmiyor kestiriyorum bir sürü bakım yapıyorum ama olmuyordu kuaförde konuşurken yanımdaki bayan ‘liquid keratin dene benim saçım senden daha kötüydü düzeldi’ dedi kuaförde haklı olduğunu söyleyince hemen orda internet sitelerini aldım hemen eve dönünce önce canlıdan sonra telefon ile görüştüm saçımın fotoğraflarını falan gönderdim saçım için gerekli olanları gönderdiler hemen 1 günde geldi zaten kullanmaya başladım ve saçlarım düzelmeye başladı 2 haftadır falan kullanıyorum ama etkisini görmeye başladım şimdiden ben çok uğraştım ama sonunda çözümü buldum.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740