Bromelain

Bromelain nedir?

Bromelain ananas özünden elde edilen bir enzimdir. Sindirim sistemini rahatlatıcı ve sindirimi zor olan besinlerin bağırsaklarda parçalanarak sindirilmesine yardımcı olur. Bilindiği üzere ananas et yemeklerinde etleri yumuşatmak amacı ile kullanılmaktadır. Sindirimi zor olan bu besinleri yumuşatır. Sindirim esnasında parçalanmayan besinler vücutta kalıntı oluşturarak enfeksiyona neden olabilir. Bromelain sayesinde besinler parçalanır ve sindirim kolaylaşır.

Bromelain enzimi faydaları

Bromelain , sindirim sistemini destekleyici olarak kullanılabilir. Özellikle protein içeren besinleri parçalayarak vücuda daha fazla alınmasını sağlar. Protein içerikli ve sindirimi zor besinler vücutta kalıntı yapar ve vücut bu kalıntıları dışa yani deriye vurur. Deride oluşan lekelerin başlıca sebebi vücuttaki besin kalıntılarıdır. Bromelain sayesinde besin kalıntıları önlenir ve besinler vücut için faydalı olacak şekilde parçalanır.

Bromelain vücuttaki zararlı bakterilerin vücuttan atılmasını sağlar. Özellikle parçalanmayan besinlerin kalıntıları ile yaşayan bakterileri vücuttan atar.

Vücutta ödem oluşmasını engeller. Ayrıca antienflamatuar etkiye sahiptir. Bu etkisi sayesinde iltihabi durumlarda ve iltihabın neden olduğu ağrıların giderilmesinde kullanılabilir.

Bromelain ilaç tedavisi ile birlikte kullanılabilir. Alınan ilaçları en küçük parçalara ayrılmasını sağlar ve vücut için kullanılmasını kolaylaştırır. Kronik rahatsızlığı nedeniyle sürekli ilaç kullanmak zorunda kalan kişilerin bromelain kullanmaları ilaçların daha fazla parçalanması ile vücuda olan etkilerini artırır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740