Burun Yıkama Pompası ve Burun Temizliği

Burun yıkama pompası ne için kullanılır?

Burun yıkama pompası nasıl kullanılır?

 

Burun yıkama , diğer adı ile nazal yıkama pompası burun içi temizliği sağlayan bir üründür. İçerisindeki doğal tuzlar sayesinde burnu açar ve derinlemesine temizlik sağlar. Hastalıklara neden olan bakteri ve virüslerin burundan temizlenmesini sağlar. Ayrıca sinuzit hastalığı için en önemli tedavi yöntemlerinden biridir.

Burun yıkama grip, sinuzit, burun ameliyatı, allerjik reaksiyonlar ve nezle gibi birçok hastalıkta burun temizliği için kullanılır. Burunun bakteri , virüs ve diger yabancı maddelerden temizlemek için uygun bir yöntemdir.

Sinüzit için en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Sinüzit olan kişilerin burun içi temizliği çok önemlidir. Bakterilerin burun boşluklarında enfeksiyon oluşturması durumunda burun yıkama ile ciddi boyutlarda rahatlama sağlanır. Sinüzit hastalığı olanlar haftada bir defa bile olsa burun içi temizliği yapması önerilir.

Burun temizleme aparatı nasıl kullanılır:

Burun temizleme aparatı içerisine doğal deniz tuzlarından katılarak üzerine su ilave edilip çalkalanır. Suyun biraz ılık olması daha faydalı olacaktır. Daha sonra burun pompasının içerisindeki doğal tuzlu su bir burun deliğinden sıkıp diğer burun deliğinden çıkması sağlanır. Şişenin içindeki su bitene kadar bu işleme devam edilir. İki burun deliğinden dönüşümlü olarak sıkılır. Her sıkımda hınkırma işlemi yapılarak burunun iyice temizlenmesi sağlanır.

Burun yıkamak bir çok hastalıkların belirtilerini azalmaktadır. Grip , sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarının belirtilerini azaltmak için en az haftada bir kez burun pompası ile burun temizliği yapılmalıdır. Burun temizleme diğer kişisel bakımlar gibi alışkanlık haline getirilmelidir. Bakteri, virüs ve diger yabancı maddelerden arındırılmış burun, üst solunum yolu hastalıkları ve en önemlisi sinüzite yakalanma riskini en aza indirir.

Not:Burun pompasının içine kesinlikle yemek tuzu katmayınız. Burun içini tahriş edebilir ve kanamalara neden olabilir. Hazır olarak paketlenmiş ve dozu yetişkin ve çocuklara göre belirlenmiş olan doğal deniz tuzlarını kullanmanızda fayda vardır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740