Çam Kabuğu (Pycnogenol) Faydaları

Pycnogenol nedir?

Pycnogenol, Fransa’da sahil kenarlarında yetişen çam ağacının kabuklarından elde edilen bir üründür. Antioksidan özelliğine sahip olan pycnogenol, hücreleri zararlı toksinlerden korumakla görevlidir. Vücutta serbest radikallerin hücrelere zarar vermesini engelleyerek hücre yapısının korunmasını sağlar. Vücutta bulunan C ve E vitaminlerine göre antioksidan özelliği daha fazladır. Pycnogenolun antioksidan özelliği dışında sperm sayısını ve kalitesini arttırdığı bilinmektedir.

Pycnogenolun vücuda faydaları

Kalp damar sağlığı: Pycnogenol kalp ve damar sağlığı için kullanılmaktadır. Kalp hastalıklarını ve kalp krizini önler. Damarların yapısını koruyarak kan akışının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Damarlarda oluşabilecek hasarları önleyerek damar bütünlüğünün korunmasını sağlar.

Kanser: Hücreleri zararlı toksinlerden koruyarak, kanser riskini azaltır. Hücre yapısının güçlenmesini sağlar. Hücre zarını serbest radikallere karşı güçlendirir.

Antioksidan: Hücreleri zararlı dış etkenlere karşı daha dayanıklı hale getirir. Hücre bütünlüğünün bozulmasını engeller.

Sağlıklı spermler: Yapılan araştırmalar sonucunda Pycnogenolun sperm sayısını ve kalitesini arttırdığı ortaya çıkmıştır. Vücutta sperm üretimini destekleyerek spermlerin daha kaliteli olmasını sağladığı görülmüştür. Bazı Avrupa ülkelerinde çocuk sahibi olamayan kişilerde kullanımı önerilmiştir. İnfertilite tedavisinde erkek hastalara kullandırılması sonucunda olumlu yanıtlar alınmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740