Carlson balık yağının çocuklara faydaları

carlson-limponlu-portakalli-balik-yagi-surubuCARLSON BALIK YAĞI ŞURUBU

Carlson balık yağı şurubu çocuklarda gelişime katkı sağlamak amacıyla kullanılan bir gıda takviyesidir. Balık yağı içerisindeki omega 3 çocuklarda zihinsel ve bedensel gelişime katkı sağlar. Balık yağı desteği ile gelişen çocuklarda beden gelişimi daha sağlıklı olur.

Carlson balık yağı limonlu ve portakallı olarak piyasada iki çeşit bulunmaktadır. Bu ikisininde içeriği aynıdır ve sadece aroma farkı vardır. Şuan ki eczanelerdeki güncel fiyatı 99,90₺ dir.

Carlson balık yağı içeriği:

1600 mg omega 3 içerisinde 800 mg EPA, 500 mg DHA bulunmaktadır.

BALIK YAĞI NASIL ELDE EDİLİR?

Balık yağı soğuk denizlerde yaşayan balıkların gövde kısmından elde edilir. Yılın belirli aylarında soğuk denizlerde yaşayan balıkların yağlandığı ve yağ oranının arttığı bilinmektedir. Bu dönemde balıklar avlanıp gerekli olan yağ üretilir. Balık yağı ilk olarak trigliserid hastaları için üretilmiştir. Balık yağı içerisindeki omega 3 yağ asitleri vücutta yağlanmayı azaltarak trigliserid değerini düşürür. Bu sayede kalp ve damar sağlığı için oldukça fayda verir.

OMEGA 3

EPA (EikozaPentaenoik Asit): Çocuklarda beden gelişimine destek olur. Gelişim geriliği olan çocukların gelişimlerinin tamamlanmasını sağlar. Boy ve kilo bakımından geri kalan çocuklarda gıda takviyesi olarak verilebilir.

DHA (DokozaHeksaenoik Asit): Çocuklarda zihinsel gelişime destek olur. Beyin fonksiyonlarını artırarak hafızayı güçlendirir, fiziksel becerilerini arttırır, zeka seviyesini yükseltir ve öğrenme kabiliyetini artırır. Ayrıca göz ve sinir gelişimine katkı sağlar.

CARLSON BALIK YAĞI ŞURUBU NASIL KULLANILIR?

Carlson balık yağı şurubu 1 yaş ve üstü çocuklarda kullanımı uygundur. 1 yaşını doldurmuş çocuklarda günde 1 ölçek 5 ml, 5 yaşını doldurmuş çocuklarda gelişim geriliği varsa 2 ölçek verilebilir. 10 yaş ve üzeri çocuklara günde 2 ölçek verilebilir. Tercihen sabah kahvaltısından sonra verilmesi uygun olur.

Carlson balık yağı şurubu açıldıktan itibaren 1 ay içerisinde tüketilmelidir. Bu süre içerisinde serin ve güneş görmeyen bir yerde saklanması gerekir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740