Yüzdeki Çiller Nasıl Geçer?

Yüzdeki ve omuzdaki çiller

 

Çil insan vücuduna renk veren melanin hücrelerinin belli bir noktaya yoğunlaşması ile ortaya çıkar. Çil lekeleri güneş ışığından korunmalıdır aksi takdirde çiller koyulaşır ve istenmeyen bir görüntü ortaya çıkar. Kış mevsiminde çiller daha solgun bir görüntüye sahiptir. Yaz aylarındaki kadar belirgin değillerdir. Bazı insanlar çil lekesi konusunda şanslı, bazı kişilerde bu çiller ile mücadele etmektedir. Çil lekeleri genellikle beyaz tenli kişilerde yaygındır.

 

Omuz bölgesinde çıkan çiller güneşin zararlı ışınlarından kaynaklıdır. İleri yaşlarda daha belirgin olarak farkedilir. Yüzde çıkan çiller ise doğum sonrası belirginlik gösterebilir.

Çillerden nasıl kurtuluruz

Çillerden ömür boyu kurtulmak mümkün değildir. Fakat kullanacağınız güneş koruyucu kremler ile görünümünü azaltabilirsiniz. Farklı kozmetik kremleri kullanılarak çil lekeleri bir süreliğine kaybolabilir. Renk açıcı kremler kullanılarak çil lekelerinin rengini açabilirsiniz. Çeşitli kozmetik markalarının peelinglerini kullanabilirsiniz. Cildinize çil lekeleri için maske uygulayabilirsiniz. Fakat en önemlisi güneşten koruyucu kremler kullanmanızdır. Çünkü ne kadar tedavi ederseniz edin güneşe çıkıldığı anda lekeler tekrar belirginleşecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740