Cilt Beyazlatma Yöntemleri

CİLT BEYAZLATMA

Cildin renk tonunu belirleyen melaninlerdir. Cildin renk tonu genetik yapıya bağlıdır. Cildin 2. ve 3. tabakasında bulunan melaninler, cildi zararlı etkenlere karşı korur. Güneşin zararlı ışınları , soğuk ve kirli hava cildin renk tonunun değişmesine neden olabilir. Güneş lekeleri günümüzde en çok karşılaşılan problemler arasındadır. Ciltteki kararmalar farklı sebeplerden olabilir. Genital bölge kararmaları çoğunlukla doğumdan ve sıcak ağda işlemlerinden kaynaklanır. Dizlerde ve dirseklerdeki kararmalar kuru cilde sahip olan kişilerde daha fazla görülür.

Dizlerde ve dirseklerdeki kararmalar için öneriler

Dizlerdeki ve dirseklerdeki kararmalar çoğunlukla kurulduktan kaynaklanır. Dizleri fazla kullanmak yani yere dizlemek dizdeki derinin kalınlaşıp nasırlaşmasına yani kalınlaşmasına neden olur. Kalınlaşan deri rengini kaybeder ve koyu bir cilt meydana çıkar. Bunu önlemek için dizler nemlendirici kremlerle nemlendirilmelidir.

Dizlere ve dirseklere kullanılabilecek en iyi beyazlatıcı yumurta beyazı ve süttür. Yumurta beyazı ile sütü karıştırıp içerisine limon sıkın. Bu karışımı dizlere ve dirseklere her gece yatarken sürün. Zamanla cildin daha sağlıklı hale geldiğini ve renginin açıldığını farkedeceksiniz.

Genital bölge kararmasına öneriler

Genital bölge kararması, hamilelik döneminde oluşması muhtemeldir. Ayrıca sıcak ağda genital bölgenin kararmasına neden olabilir. Hamilelik döneminde yaşanan hormonel değişikler genital bölgenin kararmasına neden olabilir. Normal doğum yapan kişilerde genital bölge kararması daha fazla olabilir.  Genital bölgenin kararmasını önlemek için nemlendirici ve onarıcı kremler kullanılabilir. Genital bölge kararmasının diğer nedenleri iç çamaşırlar ve kullanılan pedlerdir. İç çamaşırlar pamuklu cinsten olmalıdır. Adet dönemlerinde kullanılan pedler genital bölgenin kurumasına neden olur ve kararmalar oluşabilir.

Genital bölge beyazlatma için öneriler:

Genital bölgeyi beyazlatmak için en güvenilir yöntem limondur. Vazelin ile birlikte limonu karıştırarak her gece genital bölgeye sürün. Limonun içerisindeki askorbik asit cilt renginin açılmasını sağlar. Vazelin ise genital bölgeyi nemli tutar.

Koltuk altı bölgesi kararmasına karşı öneriler

Kıllanma olan bütün bölgelerde kararma oluşabilmektedir. Koltuk altı bölgesindeki kıllardan kurtulmak için yapılan işlemler koltuk altı kararmalarına neden olabilir. Koltuk altına sıkılan doedorantlar ve rolonlar koltuk altının kararmasına neden olabilir. Deodorant seçimi yaparken pudralı olmasına özen gösteriniz. Pudra cildin kararmasını azaltır.

Koltuk altı kararmasına öneriler

Koltuk altı kararması için limon kullanabilirsiniz. Limon içerdiği asitler sayesinde cildin renk tonunu açar. Limon, pudra ve sütü karıştırarak koltuk altı beyazltıcı elde edebilirsiniz. Bu karışımı gergin koltuk altına sürün. Zamanla açılacaktır.

Yüzdeki kararma ve lekeler için öneriler

Yüzde güneşin zararlı ışınlarından kaynaklanan lekeler ve kararmalar olabilir. Açık tenli kişilerde yüzde çiller meydana gelebilir. Yaz ayları güneş ışınlarının en zararlı olduğu dönemdir. Özellikle yaz aylarında artan güneş lekeleri için koruyucu kremler kullanmak gerekir. Yüzdeki lekelerin açılması için limon, pudra, yumurta akı, hindistan cevizi yağı, sirke ve salatalığı bir kabın içinde karıştırarak güzel bir maske elde etmiş olursunuz. Hazırlayacağınız bu karışımı 3 günde 1 cildinize maske şeklinde uygulayınız. Yaklaşık 1 saat bekletilen sonra yıkayabilirsiniz. Zamanla yüzdeki lekelerden kurtulmuş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740