Bepanthol sensidaily vücut kremi ne için kullanılır?

Bepanthol sensidaily vücut kremi nedir?

Bepanthol sensidaily vücut kremi hassas ciltlerin korunması için özel olarak üretilmiş cilt bariyer kremidir. Günümüzde sık rastlanan cilt hastalıklarının (sedef, egzama vb) belirti gösterme sıklığını azaltır. Örnek olarak egzama, tedavisi yapıldıktan sonra 1 ay içinde tekrar belirti gösteriyor ise bepanthol sensidaily vücut kremi sayesinde bu süre ortalama 3 kat uzar. Diğer bir deyişle bepanthol sensidaily vücut kremi, ciltte savunma oluşturarak ve cildin korunma seviyesinin artmasını sağlar.

Bepanthol sensidaily vücut kremi ne zaman kullanılır?

Bepanthol sensidaily krem sedef ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinden sonra başlanmalı ve her gün sürülmelidir.

20170925_085238

Çocuklar ve bebekler için uygundur. İçeriğinde kortizon bulunmadığından cilde zarar vermez ve uzun süre kullanılabilir.

Bepanthol sensidaily vücut kremi içeriğinde yer alan prebiyotikler ciltte koruyucu tabaka oluşturarak cildin hastalıklardan ve diğer zararlı dış etkenlerden korunmasını sağlar.

Bepanthol sensidaily vücut kremi içeriğinde bulunan seabuckthorn yağı (yabani iğde ağacı yağı) ciltte uzun süre nemlendirici etki sağlar. Ayrıca Provitamin B5 ve B3 vitaminleri cildin bakım ve onarımını yapar ve nemlendirir.

Bepanthol sensidaily krem soğuk kış aylarında rüzgardan ve soğuk havadan etkilenen hassas ciltlerde kullanılabilir. Cildin çatlamasını ve kurumasını önler.

20170925_085402

Bepanthol sensidaily vücut kremi nasıl kullanılır?

Bepanthol sensidaily vücut kremi cilt tarafından en iyi şekilde tolere edilen cilt bakım kremlerinden biridir. Bepanthol sensidaily sedef ve egzama ataklarının geciktirilmesi için kullanılacak ise tedavisinden hemen sonra başlanmalı ve günlük olarak sürülmelidir. Her sabah kalkıldığında sürülebilir.

Bepanthol sensidaily kış aylarında soğuktan korunmak için dışarıya çıkmadan önce sürülmelidir. Bepanthol sensidaily ince tabaka halinde uygulanır.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Contractubex jel ne işe yarar? Nasıl kullanılır? başlıklı makalemizde contraktubex sivilce, contraktubex yanık ve nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Bepanthol sensidaily vücut kremi ne için kullanılır? (2 Yorum)

  1. Egzama hastasıyım birçok nemlendirici kullandım ama en etkilisi sensidaily oldu .5 aydır ellerimde kaşıntı olmuyor hem de ellerim pamuk gibi .