Ciltteki lekeler nasıl yok edilir?

Ciltteki Lekeler İçin Kesin Çözüm Önerileri

İnsan vücudunda yüz başta olmak üzere belirli bölgelerde lekeler oluşabilmektedir. Çevresel faktörler, genetik kodlar ve daha birçok şey buna sebebiyet verebilir.

Bunların başlıcaları; kozmetik ürünlerin yanlış kullanımı, bakımda gerekli özenin gösterilmemesi, UV ışınları, lüzumsuz ilaç kullanımı, ilerleyen yaş, ergenlikte çıkan sivilceler, vitamin eksikliği, mineral eksikliği, karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları, kandaki hemoglobin düzeyinin bozulması gibi nedenlerdir. Bu yüzden ciltte oluşan lekeler sınıflandırılarak, alanında uzman dermatologlar veya dermatolojik testlerden geçmiş metodlar ile tedavi edilir.

Doku ve organlarda oluşan bir hasar, ciltte leke olarak bize yansıyabilir. Böbrek rahatsızlıkları olan birinin göz altı kararmasından dert yanması buna örnek olarak verilebilir.

Ayrıca güneş lekesi, yanık lekesi, sivilce lekesi, doğum lekesi, kahverengi lekeler ve bazı cilt hastalıkları sonucunda, birbirinden ayrı nedenlerden dolayı ortaya çıkan lekelerin de olduğunu söylemek mümkün. Ve profesyonel bakım merkezlerinde yapılan uygulamaların çoğu bazı kesimler için tuzlu olduğundan, aktarlar en büyük uğrak noktası haline geliyor.

Durum böyle olunca da evde yapılan kürler hanımların yegane tercihi olmakta. Bu kürlere geçmeden önce bilmeniz gereken husus şudur! Mutlaka bi uzmana danışarak kullanın. Alerji yapması halinde, sonuç bir hüsran olabilir.

Sivilce Ve Akne İzi İçin Etkili Kür

Ergenlikte çıkan ve izi kalan açık kahverengi sivilceler için;

  • -Bir çay kaşığı zerdeçal
  • -İki tatlı kaşığı bal
  • – Yarım tatlı kaşığı yaş maya
  • -İki damla limon

 Verilen tüm malzemeleri karıştırıp homojen bir karışım oluşana kadar bekleyin. Daha sonra bu karışımı yüzünüze parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra durulayın. Haftada bir defa uygulayarak üç aylık bir seansın ardından lekelerden kurtulabilirsiniz.

Güneş Lekesi Ve Koyu Kahverengi İzler İçin:

  • -Bir tane küçük boy soğan
  • -Küçük bir tane patates
  • -Bir çay kaşığı elma sirkesi
  • -Bir tatlı kaşığı karanfil yağı

 Soğan ve patatesi ayrı ayrı rendeleyip suyunu çıkarın. Posasından ayırdıktan sonra her ikisinin suyunu eşit miktarlarda karıştırın. Daha sonra elma sirkesi ve karanfil yağını ekleyip 5 dakika dinlendirin. Hazırladığınız bu sıvıyı bir pamuk yardımıyla tonik uygular gibi yüzünüze günde üç defa uygulayın. 30 dakika yüzünüzde beklettikten sonra durulayın.

Bu işlemi bir ay boyunca her gün tekrarlayınız. Bir aylık süre bitince haftada ikiye indirin. İki ay sonra haftada bir defaya indirin. Yaklaşık 4 aylık bir kullanımın ardından cildinizin berrak ve duru bir güzelliğe kavuştuğunu fark edeceksiniz.

 Ayrıca bu kürler dışında eğer bulabilirseniz keçi sütü sabunu, yılan yağı, safran veya inci tozu sabunu temin etmeye çalışın. Bu sabunlar cilt lekeleri ile olan savaşınızda size çok yardımcı olacaktır. Sabah ve akşam olmak üzere bu sabunları alışkanlık haline getirin.

Kürü bitirdikten sonra tekrar lekeler çıkabilir. Bunun tekrarını önlemek için sabun kullanımı size çok yardımcı olacaktır. Lekelerden kurtulduktan sonra mutlaka sık sık yüzünüzü yıkayın. Makyajlı uyumamaya özen gösterin. Gece uyumadan önce su için. Metabolizma hızınıza dikkat edin. Yağlı yiyeceklerden uzak durarak düzenli aralıklarla spor yapın. Böylelikle kalıcı bir güzelliğe sahip olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740