Cinsel Güç Arttırıcı İlaçlar

 

Erkekler için cinsel güç artırıcı ilaçlar

 

Eczanelerde satılan ve erkekler için cinsel gücü artıran ilaçlar talep gittikçe çoğalıyor. Bunun nedeni düzensiz beslenme ve günümüzde artan kronik hastalıklar. Düzensiz ve sağlıksız beslenme vücudun dengesini bozarak birçok rahatsızlığa neden olduğu gibi cinsel gücü de etkilemektedir.

Kronik hastalıklar erkeklerde hormon dengesini bozarak cinsel ilişki esnasında cinsel organda sertleşme sorunu yaşarlar. Şeker hastalığı olan kişilerde sertleşme sorunu muhtemeldir. Şeker hastalığının vücuda verdiği zararların yanısıra erkeklik hormonlarını etkileyerek kişide sertleşme sorunu yaşatır. Kronik kalp hastalıkları ve damar tıkanıklığı cinsel organa  yeterince kan ulaşmaması sertleşme sorununu beraberinde getirir. Ve bunun gibi cinsel isteği ve sertleşmenin azaldığı durumlarda insanlar eczanelerde satılan cinsel istek artırıcı ve sertleşmeyi sağlayan ilaçlara başvurmaktadır.

Nedir bu ilaçlar?

Sildenafil (Viagra, vigrande, sinegra, sildegra……)

Sildenafil içeren cinsel güç artırıcı ilaçlar en cok tercih edilenler arasındadır. Piyasada bulunan formları 25mg 50 mg ve 100 mg dır. Bu formların farklı miligramlarda olması sertleşme düzeyinin seviyesine göre belirlenmiştir. Sertleşme problemi çok fazla olanlar 100 mg , az olanlar ise 25 mg lık formlarını tercih edebilirler. Vücuttaki etkisi 8 saate kadar sürmektedir.  Bu ilaç sertleşme sorunu (erektil disfonksiyon) için kullanılmaktadır. Toplum içinde bazı söylentiler ” ilacın cinsel arzuyu artırdığını ” belirtmektedirler. Bu tür ilaçların sertleşme sorunu için kullanıldığını bir kez daha belirtmek isterim. İlacın kullanımı , ilişkiden 1 saat önce aç veya tok olarak alınabilir. Alkolle birlikte kullanılmasının herhangi bir yan etkisi yoktur ancak ilacın etkisi azalabilir.

Tadalafil (cialis, lifta, tork,….)

Tadalafil formu sertleşme sorunu icin en çok tercih edilen ilaçlar arasındadır. Tadalafil formu sildenafil formundan daha sonra bulunmuştur. Vücuttaki etkisi en fazla 36 saate kadar sürmektedir. Tadalafil içeren ilaçlar yine aynı şekilde ilişkiden 1 saat önce, aç veya tok karına alınabilir. Alkolle birlikte etkisi azalır. Tadalafil içeren ilaçlar 5 mg ve 20 mg olarak üretilmektedir. 20 mg lık formları anlık cinsel güç arttırıcı olarak kullanılmakta ve 36 saat etki göstermektedir. 5 mg lık formları ise her gün kullanım için ve doktorlar tarafından tedavi amaçlı olarak da verilmektedir. Tadalafil 5 mg lık formları sertleşme sorunu ile birlikte prostat tedavisi içinde kullanılmaktadır. İyi huylu prostat büyümesini önlemek ve prostat hastalığının etkilerini azaltmak için kullanılır.

Verdanafil (levitra)

Verdanafil içeren ilaçlar yine aynı şekilde cinsel performans için sertleşme sorununda kullanılır. Verdanafil içeren ilaçlar diğerleri gibi ilişkiden 1 saat önce , aç veya tok karına alınabilir. 5mg 10 mg ve 20 mg olarak dozları değişmektedir. Sertleşme sorununa göre 5 , 10 veya 20 mg kullanılabilir. Alkolle etkisi azalabilir.

Önemli not: Bu tür ilaçları kullanırken kalp hastalarının çok dikkat etmesi gerekir. Ağır kalp ameliyatı geçirmiş ve bir kaç kez kalp krizi geçirmiş kişilerde kullanılması önerilmez. Nitrat içeren ilaçlarla birlikte kullanılamaz. Çok fazla kullanmaktan kaçınılmalıdır. Kalp ritim bozukluğu ve ağır kalp hastalığı bulunanlar için bu ilaçlar ile aynı işe yarayan bitkisel içerikli kapsüller kullanılabilir. İlişki anında kalp hızlı atar ve bu durumda kalp krizi riski artar. Daha önceden kalp krizi geçirmiş kişilerin dikkatli ve doktor tavsiyesine göre kullanmaları gerekir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 1 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Cinsel Güç Arttırıcı İlaçlar (7 Yorum)

  1. İnternetten aldım içinde 30 tane var güvenli mi fiyatı çok uygun eczanelerde pahalı

  2. Bu ilaçları kalp ve şeker hastası kişiler kullanabilir mi acaba

  3. Bu saydığınız ilaçlardan hemen hemen hepsini kullandım çok fazla bir etki göremedim, nedense herkes etkili diyor, eczaneden alıyorum eczacıda diyor en çok sattığım bu diye ama nedense bende etkili olmuyor. Başka bir ürün deneyip sonuç alan varmı acaba

  4. Benim çok ihtiyacım yok ama meraktan 50 mg sildenafil kullandım çok etkili oldu hiç bayılma olmuyor.

  5. Cinsel güç arttırıcı olarak bir çok ürün denedim çikolatası, kahvesi, içecekler bi ara tv de satılanlardan bile aldım ama en iyisi eczaneden alınan ilaçlar.

  6. epimedium kapsül veya macunlarını eczane veya aktardan alabilirsiniz

  7. Beyefendi ben bu ilaçların hepsinden kullandım hepsinin yen etkisi var önereceğiniz daha doğal yan etkisi olmayan bir şey yokmu?


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740