İmumax 3+ baby&kids boğaz spreyi nedir? Ne için kullanılır?

İmumax 3+ boğaz spreyi nedir?

İmumax 3+ Baby Kids boğaz spreyi 3 ile 16 yaş arasındaki çocuklarda boğaz enfeksiyonlarını gidermek amacı ile kullanılan bitkisel içerikli bir boğaz spreyidir. İmumax Baby Kids boğaz spreyi üzüm asması ve mürver özünden elde edilmiş %100 doğal bir üründür.

Mürver nedir?

Mürver zeytine benzeyen meyveleri olan ve çiçeklerinden tıbbi olarak faydalanılan küçük bir ağaçtır. Anadolu’nun bazı bölgelerinde yetişir. Kara mürver olarak bilinir. Yaprak ve gövde kabukları ise tıbbi amaçla kullanılmaktadır mürver ağacı meyvelerinin bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkisi bilinmektedir. Özellikle üst solunum yolu hastalıklarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca sağlık açısından bitkinin çeşitli kısımları bir çok hastalığa iyi gelmektedir özellikle bakteri ve virüs kaynaklı hastalıklara karşı vücudun direncini arttırdığı belirlenmiştir.

Üzüm asması nedir?

Üzüm asması kabuğundaki özel bir madde bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu birçok zararlı mikroorganizmalara karşı korumaktadır. Üzüm asması kabuğundaki bu madde üzümü dış etkenlere karşı koruduğu gibi, bu faydalı etkisini insan vücudunda göstermiştir. Üzümün tatlı olması onun birçok canlının hedefi haline gelmesine neden olmuştur. Üzüm, kabuğunda bulunan bu madde sayesinde zararlı mikroorganizmalardan korunmaktadır.

İmumax 3+ baby kids boğaz spreyi nasıl etki eder?

imumax baby kids boğaz spreyi yoğun bir solüsyondur. Boğaza sıkıldığında boğazda bir tabaka oluşturarak zararlı maddeleri, bakterileri ve virüsleri bu tabakanın içerisinde hapseder. Bu tabakanın içinde hapsolan zararlı mikroorganizmalar etkisiz hale gelir ve vücuttan dışarı atılır.

İmumax 3+ baby kids boğaz spreyi ne için kullanılır?

İmumax 3+ baby kids boğaz spreyi 3 ve 16 yaş arasındaki çocuklarda boğaz ağrılarının ve boğaz enfeksiyonlarının giderilmesinde kullanılır. Bakteri ve virüslerden dolayı tahriş olan boğaz dokularının onarılmasını sağlar.

İmumax baby kids boğaz spreyi nasıl kullanılır?

İmumax baby kids boğaz spreyi tedaviye ilk başlandığında ilk 3 saat her 30 dakikada bir 4-5 puf boğaza sıkılır. Sonrasında ise günde üç 4 defa iyileşinceye kadar her seferinde 5 puf olmak üzere boğaza sıkılır.
İmumax 3+ baby kids boğaz spreyi hamile ve emziren kadınlar tarafından kullanılabilir. Herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Umca şurup nedir? Ne için kullanılır? başlıklı makalemizde Afrika sardunyası, pelargonium sidoides ve umca şurup hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Nisan 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

İmumax 3+ baby&kids boğaz spreyi nedir? Ne için kullanılır? (2 Yorum)

  1. İmumax boğaz spreyini eczacımız önerdi anlattığına göre güzel bir ilaç antibiyotik kullanmaya gerek kalmadan tedavisi olur dedi