Möller’s şurup nedir? Faydaları nelerdir?

Möller’s şurup nedir?

Möller’s şurup morina balığı karaciğerinin yağından elde edilmektedir. Diğer balık yağı şuruplarından farkı budur. Ayrıca içeriğinde A vitamini, D vitamini ve E vitamini bulunmaktadır. 250 ml’lik cam şişede kullanıma sunulmuştur. Möller’s şurup üretici firması Axellus isimli Norveç firmasıdır. Karışık meyve aromalı olması, çocuklarda içimi kolaylaştırır.

Möller’s şurup içeriğindeki omega 3 yağ asitleri çocukların gelişimine destek amaçlı kullanılır. Çocuklarda beden ve zihin gelişimine katkıda bulunur. Boy ve kilo açısından geri kalmış çocuklarda gelişimlerini tamamlamasına destek olmak amaçlı kullanılabilir.

Möller’s şurup içeriği

möller's balık yağı şurubu

 

 

1 tatlı kaşığı (5 ml) möller’s şurupta;

1200 mg omega içerisinde 600 mg DHA, 400 mg EPA vardır.

E vitamini 10 mg

A vitamini 250 mcg

D vitamini 10 mcg

Möller’s şurubun faydaları nelerdir?

Möller’s şurup çocuklarda zihin gelişimine katkıda bulunur. Öğrenme çağındaki çocukların hafızasını güçlendirerek öğrenme kabiliyetini artırır. Odaklanma ve dikkat eksikliği bulunan çocuklarda kullanılabilir.

Möller’s şurup  çocuklarda beden gelişimine destek olur. Büyüme çağındaki çocukların gelişimlerinin tamamlanmasına yardımcı olur. Kemik gelişimi ve vücuttaki diğer organların ve dokuların sağlıklı gelişimine katkıda bulunur.

Möller’s şurup içerisindeki omega 3 yağ asitleri çocuklarda kalp ve damar yapısının daha sağlıklı oluşmasını sağlar.

Çocuklarda beyin gelişiminin tamamlanması ve bununla birlikte göz ve sinir sisteminin güçlenmesini sağlar. Gözlerin gelişimine destek olması ile birlikte gözlerin görme yeteneğini artırır.

Möller’s şurup nasıl kullanılır?

Möller’s şurup 4 yaş üstü çocukların kullanımı için uygundur. 4 yaş üstü çocuklarda günde 1 ölçek (5ml) yeterlidir. 10 yaşından sonra gelişim geriliği problemi olan çocuklarda günde 2 ölçek verilebilir.

Möller’s şurup nasıl saklanır?

Möller’s şurup açılmadığı takdirde serin ve güneş görmeyen ortamda saklanabilir. Açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalıdır. Kapak açıldıktan sonra en geç 3 ay içerisinde tüketilmesi önerilir.

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Umca şurup nedir? Ne için kullanılır? başlıklı makalemizde Afrika sardunyası, pelargonium sidoides ve umca şurup hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın