Çoçuklar İçin Meyve ve Sebze Filesi

Meyve ve sebze filesi

 

Çocukların boğazına meyve ve sebzelerin büyük parçalarının kaçmasını önlemek amacıyla üretilmiş olan filelerdir. 6. aydan sonra çocuklara ek gıda başlandığında meyve ve sebze yedirmek, üretilen fileler sayesinde daha kolaylaşmıştır. Çocuklar fileden meyvenin suyunu çıkararak emerler. Çocuklar için hem eğlenceli hemde beslenmesi için faydalı bir üründür.

Çocuklara meyve filesi ile bütün meyve sebzeler verilebilir(yapraklı sebzeler hariç ; yapraklı sebzelerin suyu çıkmadığından verilmez). File kullanırken meyveleri ister bütün halde ister parçalayarak koyabilirsiniz. Parça halinde file içerisine koymak daha iyi olacaktır. Çünkü parçaları direk ağzının içine sokarak emebilir.

Meyve ve sebze filesi ile beslenen çocuklarda hijyene dikkat edilmelidir. Mama koltuğunda yedirilmesi daha uygun olacaktır. Yere düşen meyve filesini, tekrar çocuğun kullanmasına izin verilmemelidir.

Meyve filesine içine çoğunlukla sulu meyveler koyup çocuğun suyunu emmesini sağlayın. Katı ve suyu zor çıkan meyvelerin çocuğu zorlayıcı olur ve emmek istemez. Elma , armut ve şeftali gibi meyveler çocuklar için uygundur. Havuç türü suyu zor çıkan sebzeler çocukları yorar ve file kullanmaktan uzaklaştırır. Daha yumuşak ve bol sulu meyveler verilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740